tuntuu etten ikinä löydä rakkautta :(

Monta kertaa on suhteillani ollut lupaava alku ja on ollut runsaasti hellyyttä ja läheisyyttä...on ollut samat kiinnostuksen kohteetkin mutta miehet on vain sitten varhain jo pistänyt poikki sanoen "ei mulla ikinä tule olemaan tunteita sua kohtaan, ollaan vain kavereita" tms. Eikä kerrota edes syytä.

Monesti olen miettinyt, missä on vikaa ja olen kysynytkin mieheltä, miksi yhtäkkiä teet näin? Mikset katso kunnolla, kuka minä olen? Enkö ole tutustumisen arvoinen? Miten voi esim. alle 1 kk tapailun jälkeen jo tietää ettei ole tunteita?

Etsiikö kaikki jotain täydellistä kumppania? Miksi jotkut on niin lyhytjänteisiä? En oikeasti usko että voi tietää alle 1 kk jälkeen vielä tunteitaan...!

En jaksa tätä enää...voin henkisesti ja fyysisesti pahoin tämän asian takia. :( Mietin, luopuisinko koko seurusteluhommasta kokonaan. Tuntuu ettei sitä oikeaa taida olla missään. :( Olen lisäksi näin vanha ja kaikilla samaa ikäluokkaa olevilla kavereilla on pitkäaikaiset kumppanit ja minulla takana pätkäsuhteita, joista pisin n. 6 kk...
13381
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Elähän nyt, ei se miehelle helppoa myöskään ole oikean suhteen löytäminen . Olet iältäsi nuori ja ainakin meikäläiselle on se jo elämässä valjennut , ettei mitään täydellistä tule koskaan olemaan .

Äänestä

Millainen olet luonteeltasi, miltä näytät ja mistä ne miehet ovat sut yleensä iskeneet?

Äänestä

oletko hiljainen ja et saa sanottua ajatuksiasi ulos sellainen ainakin omalla kohdallani pistää miettimään liikkuuko toisnen päässä yhtään mitään kun ei voi jakaa ajatuksia,kokemuksia tunteita asioita kun toinen on vaan hiljaa.

Tai puhutko liikaa tyhjänpäiväisiä asioita joilla ei ole mitään merkitystä sekin on turnoff
vai onko ulkonäössäsi jotain?

Äänestä

Kerron lisää yksärillä jos haluat kuulla. Kirjoita jos siltä tuntuu niin [email protected]

Äänestä

Olen kiltti ja ehkä aluksi hieman ujo, mutta avaudun nopeasti. En ehkä aina keksi toisen mielestä mielenkiintoisia juttuja, mutta tähänastisille deiteilleni on mainiota ajanvietettä ollut myös ihan vain sylikkäin hiljaa istuminenkin minun kanssani.

Tykkään saada hellyyttä ja myös osoittaa sitä, kun kyseessä on sellainen tyyppi, jolle voin sitä osoittaa. Nämä tähänastiset ovat olleetkin sellaisia ja ovat myös osoittaneet hellyyttä minua kohtaan, itseasiassa olleet aloitteentekijöitä. Minun kanssani on jaettu ilot ja surut ja päinvastoinkin. En ole mielestäni hätäillyt vaan antanut toiselle mahdollisuuden katsella rauhassa, mihin meikästä on ja olen itsekin katsellut toista kaikessa rauhassa. En siis ole millään hurjalla sitoutumisinnolla pelottanut mielestäni.

Silti yksikin katkaisi vain muutaman näkemiskerran homman, mikä minua ihmetyttää suuresti ja sanoi että ei hänellä varmaan ikinä tulisi olemaan tunteita sinua kohtaan...mistä senkin voi noin pian tietää kun ei ole oppinut tuntemaan toista vielä?!!?

Monet miehet on kehuneet nätiksi ja seksikkääksikin, olen semmoinen kurvikas pikku ruskeasilmäinen pakkaus tuuheilla ja pitkillä ruskeilla hiuksilla, n.160-161 cm ja 60-62 kg, joten tuskin se ulkonäöstä on kiinni.

Olen tavannut kaikki Suomi24:lla. Alku on ollut hyvin lupaava, mutta sitten on läiskäisty kylmää ja märkää friendzone-rättiä kasvoille hyvin varhaisessa vaiheessa, ilman että on edes avattu syytä minulle. :( Jään vain roikkumaan epätietoon.

Näiden miesten kanssa tulee pidettyä edelleen yhteyttä kaveripohjalta, en tiedä miksi vielä haluan pitää heihin yhteyttä, mutta kun mukavia tyyppejä olivat, niin en halua heivata heitä täysin pois elämästäni eivätkä hekään minua. Heiltä siis on tullut tämä kaveruusaloite. Sanoin että toki voidaan olla kavereita, tuntien kamalan piston sydämessäni.

Kipeää tämä tekee ja en tiedä koska paha olo hellittää... :(

Äänestä
  • Kyllä sen vaan joskus tietää hyvinkin pian, ettei kemiat toimi.

    Ulkonäössäsi ei varmastikaan ole vikaa, vaan esim. epävarmuudessasi.

    Ehkä olet heidän mielestä ollut liiankin kiltti. Miesten kanssa pitää katos vähä pelata.... Älä ole liian helppo.

    Äänestä

  • Joo, mulle ei edes vastaa kukaan suomi 24 treffeistä. Varmaan joku 400 naiselle olen kirjoittanut mut olen saanut peräti yhden vastauksen jossa nainen sanoi et ei kiinnosta. Naamaraja kaiketi naisilla.

    Äänestä

  • sä olet aika painava noin lyhyeksi.

    Äänestä

  • ei millään pahalla kirjoitti:

    sä olet aika painava noin lyhyeksi.

    Mene sinä koira vaan jahtaamaan luita ja jätä ap:n kaltaiset ihanat kurvittaret tosimiehille... ;)

    Äänestä

Mistä päin olet kotoisin? Mulla on sama tilanne paitsi että suhteet ovat olleet huomattavasti pidempiä. Olen kans kiltti ja aluksi ujo :) mutta mies puolinen.
Oli niin tunteella kirjoitettu teksti että aivan sydäntä pisti. Jos asut 200km säteellä tästä missä minä asun niin olisi kiva tutustua.

Äänestä

Kumpa joskus tapais naisen joka sanoisi et haluaa tutustua ja seurustella minun kanssani. Mut en usko et niin tapahtuu koskaan.

Äänestä

Niin tuttua niin tuttua tällekin miehelle mitä kirjoitit. Itse olen suhteellisen romanttinen ja tykkään rakastaa täysillä vaan aina ne naiset katoaa kuin pieru Saharaan. Tykkään näyttää tunteeni ja puhua ja pussata.

Silti pelkään, ettei kaltaistasi minkä kuvan sain löydy koskaan. Meitä on olemassa. Helppo sanoa, että älä menetä toivoas. Samaa koitan itellenikin.

Moni muu muka niin törkeä asia suhteessa on mulle toisarvoista. Ihminen on se joka merkitsee. Ihminen ennenkaikkea. Se toinen eikä muu. Muut jutut voidaan rakentaa yhdessä.

Äänestä

Minä sanoisin, että se johtuu juuri tuosta, että olet tavannut miehet netissä.
Treffipalstalla, vaikka miten koittaisi antaa aidon kuvan itsestään, tulee toiselle ihmiselle aina vähän eri käsitys siitä mitä se toinen mahtaa olla. Sen takia nettitapaamisissa on paljon odotuksia ja epäodotuksia.
Varsinkin niistä "epäodotuksista", usein ihmiset ajattelevat, että jos se tyyppi ketä lähdetään tapaamaan, ei tunnu missään, tai ei olekaan sellainen kuin ajattelin, jatkan matkaa ("en tässä mitään menetäkään" -ajattelu).
Ehkä sinulle on käynyt juuri näin. Heillä on ollut erilaiset odotukset, tai et sitten sykähdyttänyt heitä sen enempää. Ei se tarkoita, että sinussa olisi mitään vikaa. Se on heissä se vika, kun heidän on ohjelmoitu pitämään toisenlaisista naisista.
Jotkut joutuvat käymään yli kymmenillä nettitreffeillä, jotkut vain yksillä.
Oikeassa elämässä ihastus tapahtuu usein ensin ensin, ja sitten aletaan tutustumaan. Netissä taas tutustutaan ensin, se on vähän huono asia.
Itsekin olen kokenut, että ihastus ei synny järkeilemällä ja yhteisillä asioilla, vaan jollain alkukantaisella kemialla jota ei pääse netissä testaamaan.

Kiva että sieltä on löytynyt edes noin monta kandidaattia!! Monilla ei ole ollut yhtä hyvä flaksi.

Toivottavasti nyt joku sinut nappaa, tai alat katselemaan miehiä netin ulkopuolelta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


neito25v. kirjoitti:

Monta kertaa on suhteillani ollut lupaava alku ja on ollut runsaasti hellyyttä ja läheisyyttä...on ollut samat kiinnostuksen kohteetkin mutta miehet on vain sitten varhain jo pistänyt poikki sanoen "ei mulla ikinä tule olemaan tunteita sua kohtaan, ollaan vain kavereita" tms. Eikä kerrota edes syytä.

Monesti olen miettinyt, missä on vikaa ja olen kysynytkin mieheltä, miksi yhtäkkiä teet näin? Mikset katso kunnolla, kuka minä olen? Enkö ole tutustumisen arvoinen? Miten voi esim. alle 1 kk tapailun jälkeen jo tietää ettei ole tunteita?

Etsiikö kaikki jotain täydellistä kumppania? Miksi jotkut on niin lyhytjänteisiä? En oikeasti usko että voi tietää alle 1 kk jälkeen vielä tunteitaan...!

En jaksa tätä enää...voin henkisesti ja fyysisesti pahoin tämän asian takia. :( Mietin, luopuisinko koko seurusteluhommasta kokonaan. Tuntuu ettei sitä oikeaa taida olla missään. :( Olen lisäksi näin vanha ja kaikilla samaa ikäluokkaa olevilla kavereilla on pitkäaikaiset kumppanit ja minulla takana pätkäsuhteita, joista pisin n. 6 kk...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu