Hirvilahti alkanut

http://www.lapinkansa.fi/Mielipide/1194770215028/artikkeli/hirvijahdissa.html

Tätä ilmiötä on tullut kummasteltua useammassakin eri porukassa. Eränkäynnin tai edes metsästyksen kanssa nykyisellä hirvijahdilla ei ole mitään tekemistä.
1113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Terävää tekstiä, mutta itsekin 25 vuotta hirvimetsällä kulkeneena täytyy myöntää että tuo on aika lähellä totuutta. Ei voi kuitenkaan täysin yleistää. Itseäni homma alkoi tympiä siinä vaiheessa kun mönkijä tuli metsään papattamaan ja tuo tietotekniikka tuli lähes pakolliseksi porukassa. Kaiken on näyttävä johtajalle tai saat vuorisaarnan. Hyvä laitehan tuo "kepsi" on, mutta joku roti pitäisi sen käytössä olla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ikkuna auki ja pam kirjoitti:

http://www.lapinkansa.fi/Mielipide/1194770215028/artikkeli/hirvijahdissa.html

Tätä ilmiötä on tullut kummasteltua useammassakin eri porukassa. Eränkäynnin tai edes metsästyksen kanssa nykyisellä hirvijahdilla ei ole mitään tekemistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu