ostin lidlistä säilykelihapurkin joka oikeasti räjähti silmille avatessa. Kansi lensi käsistä lattialle ja haiseva sisältö roiskui ympäri keittiötä. Sisus kuohui yli laitojen pöydälle ja lemusi karmeasti ja heitin sen heti roskiin. Mainitsin seuraavalla kerralla asiasta ja tyssit vaan kohautteli olkiaan. No, mainitsin sitten johtajalle joka sanoi ohimennen vaan ,että "aha"....??
Ei siis mitään takeita niiden tavaroista, jos huonoa, asiakas on itse vastuussa ostamistaan tuotteista ja muka tuoreustakuu.....hah.
lidlin lihapurkki
6
236
Vastaukset
- Hohhoijaa!
...ja sitten heräsin, ja päästin kissan ulos.
- pettynyt lidliin..
ilmeisesti olet ko. kaupassa töissä, kun noin vähättelet asiaa joka ei minusta kuulu hyvään palveluun.
- stone cold solber
sekoitat keppanan lihasäilykkeeseen, koitas olla juomatta välillä
- rappari..
ihme sakkia täällä kuten kaikkialla suolipalstalla...
- oheisen laskun tulos
Olisi kannattanut viedä se takaisin (ja tietenkin kuitti kannattaa aina ottaa vastaan ja säilyttää tällaisia tapauksia varten). Siten olisit voinut osoittaa tuotteen pilaantuneeksi ja saada hyvityksen.
Noin se toimii kaikissa liikkeissä ja ketjuissa.
Jos pelkillä puheilla saisi rahat takaisin, kaikki väittäisivät saaneensa pilaantuneita tuotteita ja firma olisi pian konkurssissa.- hmmmmm3
Lidl antaa kyllä tyytyväisyystakuun elintarvikkeillekin, että jos siellä on ollut pilaantunut tuote, niin olisi tosiaan kannattanut viedä se näytille ja kuitti mukaan.
Uskonpa että tuollaiset tapaukset ovat harvinaisia.
Riippuu paljolti siitä miten asian esität ja jos hyökkäät silmille, niin ei kai sitä kukaan jää sen kummemmin kuuntelemaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1835047Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,214440Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993127Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2563007Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432912- 522521
- 271929
- 421812
- 701780
- 221777