ostin lidlistä säilykelihapurkin joka oikeasti räjähti silmille avatessa. Kansi lensi käsistä lattialle ja haiseva sisältö roiskui ympäri keittiötä. Sisus kuohui yli laitojen pöydälle ja lemusi karmeasti ja heitin sen heti roskiin. Mainitsin seuraavalla kerralla asiasta ja tyssit vaan kohautteli olkiaan. No, mainitsin sitten johtajalle joka sanoi ohimennen vaan ,että "aha"....??
Ei siis mitään takeita niiden tavaroista, jos huonoa, asiakas on itse vastuussa ostamistaan tuotteista ja muka tuoreustakuu.....hah.
lidlin lihapurkki
6
248
Vastaukset 6
- Hohhoijaa!
...ja sitten heräsin, ja päästin kissan ulos.
- pettynyt lidliin..
ilmeisesti olet ko. kaupassa töissä, kun noin vähättelet asiaa joka ei minusta kuulu hyvään palveluun.
- stone cold solber
sekoitat keppanan lihasäilykkeeseen, koitas olla juomatta välillä
- rappari..
ihme sakkia täällä kuten kaikkialla suolipalstalla...
- oheisen laskun tulos
Olisi kannattanut viedä se takaisin (ja tietenkin kuitti kannattaa aina ottaa vastaan ja säilyttää tällaisia tapauksia varten). Siten olisit voinut osoittaa tuotteen pilaantuneeksi ja saada hyvityksen.
Noin se toimii kaikissa liikkeissä ja ketjuissa.
Jos pelkillä puheilla saisi rahat takaisin, kaikki väittäisivät saaneensa pilaantuneita tuotteita ja firma olisi pian konkurssissa.- hmmmmm3
Lidl antaa kyllä tyytyväisyystakuun elintarvikkeillekin, että jos siellä on ollut pilaantunut tuote, niin olisi tosiaan kannattanut viedä se näytille ja kuitti mukaan.
Uskonpa että tuollaiset tapaukset ovat harvinaisia.
Riippuu paljolti siitä miten asian esität ja jos hyökkäät silmille, niin ei kai sitä kukaan jää sen kummemmin kuuntelemaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan
Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes hallituspuolueiden omat kannattajat Kes1421600Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1431403Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak130922Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen
800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja123856- 77825
- 62788
Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?
https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt319621Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?
Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero156606- 38582
- 6550