tänään yks mies kysyi multa ihmeissään miks mulla ei ole miestä tai miehiä. No en hänelle deiteistäni puhunut, et oma vika jos hän luulee että sammaloidun totaalisesti. Mutta hän argumentoi näin: sähän olet seksy, söpö, sul on ihanat tissit ja sä oot mukava. Missä mättää ettei sul oo miestä? Kuka tahansa mies on myyty sun tisseistäs. Jep, hieman nauratti.
Selitykseksi ei kelvannut ett' en juurikaan käy baareissa, joten tapaan miehiä hyvin vähän. Eikä se, että ei kiinnosta pokata ketään känniläistä baarista. Eikä se että haluaisin miehen olevan fiksu eikä vaan silmät kiiluen kuolaavan mun tissejäni, jotta olisin kiinnostunut.
No kertokaas nyt loistavalla logiikallanne missä mättää? jotta osaisin kysyjälle vastata.
missä mättää?
23
224
Vastaukset
- vili.
Mikä olikaan se kysymyksesi?
Hähä! :DÄlä sinä nyt tuu tähän sähläämää. Joo vastaan, että kuut eivät nyt vaan ole sun kannalta kohillaan.
- ~cis~
Kysyikö se selvin päin vai hönössä?
Multa ei nimittäin kukaan oo juuri uskaltanut kysellä, paitsi exäni veli, tarpeeksi tukevissa pohjissa.- ~cis~
glittergirl kirjoitti:
hönössä
Kas kas, miten arvasin :)
Tää kaveri joka arkumentoi sinulle, niin oliko hän mielestäsi fiksu? Kaikilla fiksuilla miehillä silmät kiiluu, jos et ole sattunut huomaamaan.
ero onkin siinä et toimiiko miehellä siin vaiheessa järki vai valuuko vaan kuola kun silmät kiiluu
Itselläni kiiluu ensin silmät ja jos käy hyvä tsägä, niin kyllä se kuolakin sieltä tulee. Järkevä voi olla silloin kun on yksin ja vaikka kalassa.
- määmy
Ja sit ku sä hiffaat kivan kundin, voit joutuu selittää miks juuri hän.
- zisel
"sähän olet seksy, söpö, sul on ihanat tissit ja sä oot mukava. Missä mättää ettei sul oo miestä? Kuka tahansa mies on myyty sun tisseistäs."
- zisel
Tai oletkin tainnut jo ehtiä..? :D
zisel kirjoitti:
Tai oletkin tainnut jo ehtiä..? :D
Aina kun mä oon törmännyt naisiin joilla on ns. hyvät bosat, niin olen oppinut skarppaamaan koska olen pistänyt merkille sen, että hyvät bosat ei dikka juippeja jotka ovat marinoineet itsesä varsinkaan bissellä....tietysti voi aina valehdella että on lätkäpelaaja.
- zisel
modelli kirjoitti:
Aina kun mä oon törmännyt naisiin joilla on ns. hyvät bosat, niin olen oppinut skarppaamaan koska olen pistänyt merkille sen, että hyvät bosat ei dikka juippeja jotka ovat marinoineet itsesä varsinkaan bissellä....tietysti voi aina valehdella että on lätkäpelaaja.
Kalja haisee pahalle! Mutta sitten jos mies ei juo kaljaa niin se on homo, että niin tai näin niin aina jää ilman. Muista tää tosiasia jolla voit lohduttaa ittees jos joskus jäät ilman naisseuraa :)
zisel kirjoitti:
Kalja haisee pahalle! Mutta sitten jos mies ei juo kaljaa niin se on homo, että niin tai näin niin aina jää ilman. Muista tää tosiasia jolla voit lohduttaa ittees jos joskus jäät ilman naisseuraa :)
Koskaan en oo lähtenyt selvinpäin kenenkään mukaan, en edes homojen. Mutta eipä niitä selviä päiviä juuri tuu vietettyä.
- zisel
modelli kirjoitti:
Koskaan en oo lähtenyt selvinpäin kenenkään mukaan, en edes homojen. Mutta eipä niitä selviä päiviä juuri tuu vietettyä.
"en edes homojen"
- zisel
Kävin tuolla parkkipaikalla, vähän venähti käynti. Olen paikalla taas, tiedoksi.
- zisel
Eikun joo, mä voisin tulla. Muuten mä joudun olee taas yksin. Tai olin mä viimejouluna hotellissa kaikki joulunpyhät yhellä porukalla. 700e pelkkä hotelli ilman että siinä on ruuat laskettu. Ei ne sinne tule kun en kerro kellekkään mihin olen menossa ja pistän puhelimen pois päältä.
Vastaa samanlaisella tyhjällä katseella mikä miehelläkin on. Se riittää.
on se hyvä että porukalla riitti huumorintaju tähän juttuun :)
Jos olisin nuori ja sanoisin noin, olisi taka-ajatukseni "Jos vaikka säälistä antaisi". Eräänlaiselta iskurepliikiltä siis vaikuttaa. Joskus ala-arvoinen toteamus toisesta toimii ja tulee suhde.
No ite sanoisin tuossa kohdassa, ettei vaan oo osunut kohdalle miestä joka saisi pysähtymään. :)
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523446Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512422Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151220- 1161220
Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101109Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per50963- 46894
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019890- 40805
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202721
