24 vuotiaana kisoihin?

?

Moikka! Olen siis 24-vuotias tyttö, joka on päässyt kilpavalmennukseen yleisurheilussa. Lajini ovat pituus ja pikajuoksu. Olisin nyt halunnut vähän kysyä ihmisiltä, jotka tietävät asioista. Mitä olette mieltä onko minulle mahdollisuus kehittyä ja tulla c-luokan urheilijaksi vaikka minulle ei ole oikeastaan muuta kokemusta kuin olen aina urheillut kovasti mutta yleisurheilua en ole aiemmin vakavasti harrastanut. Kehittyykö siis ihminen vielä tämän ikäisenä ja pääsisi esim sm-kisoihin ja vieläpä menestyisi niissä?

2

131

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • R.V.

      Eikös valmentajasi pystyisi vastaamaan tuohon parhaiten? C-luokkaan varmasti pääsee harjoittelemalla lähes jokainen ikäisesi, mutta mahdollisuuksista A-luokkaan, joka on SM-raja ei pysty sanomaan mitään tuntematta taustoja.

    • 8878

      Aika harva alottaa noin "myöhään" mutta sehän on hienoo jos joku jaksaa panostaa.
      Riippuu aika paljon taustasta ja lajista ja motivaatiosta että miten pärjää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      116
      9708
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      95
      9377
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      20
      7885
    4. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      25
      7209
    5. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6264
    6. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5408
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      8
      4718
    8. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      23
      4375
    9. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      4303
    10. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      39
      4263
    Aihe