Moikka! Olen siis 24-vuotias tyttö, joka on päässyt kilpavalmennukseen yleisurheilussa. Lajini ovat pituus ja pikajuoksu. Olisin nyt halunnut vähän kysyä ihmisiltä, jotka tietävät asioista. Mitä olette mieltä onko minulle mahdollisuus kehittyä ja tulla c-luokan urheilijaksi vaikka minulle ei ole oikeastaan muuta kokemusta kuin olen aina urheillut kovasti mutta yleisurheilua en ole aiemmin vakavasti harrastanut. Kehittyykö siis ihminen vielä tämän ikäisenä ja pääsisi esim sm-kisoihin ja vieläpä menestyisi niissä?
24 vuotiaana kisoihin?
?
2
145
Vastaukset
- R.V.
Eikös valmentajasi pystyisi vastaamaan tuohon parhaiten? C-luokkaan varmasti pääsee harjoittelemalla lähes jokainen ikäisesi, mutta mahdollisuuksista A-luokkaan, joka on SM-raja ei pysty sanomaan mitään tuntematta taustoja.
- 8878
Aika harva alottaa noin "myöhään" mutta sehän on hienoo jos joku jaksaa panostaa.
Riippuu aika paljon taustasta ja lajista ja motivaatiosta että miten pärjää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1657562Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305189Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y432680- 2712308
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu812218Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont672078Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5672065Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.571126Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911077Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.661065