Ehdokkaita on 65. Kaksikymmentäyksi valitaan. Edellisen valtuuston jäseniä on arvosteltu. Uusille valtuutetuille käy samoin. Nostan pipoani uusille ehdokkaille, samoin kuin " konkareille " .Koirat haukkuu, mutta karavaani kulkee".
Kunnallispolitiikkaa Pellossa hieman seuranneena on monta hyvää valtuutettua ja mikä hienointa, nuoria on lähtenyt mukaan ehdokkaaksi. Epävarmoille äänestäjille voin pienenä vinkkinä esittää numeroita 45 ja 46 . Numerot eivät ole mainoksia.
Ps. no:45 nuori.
Kunnallispolitiikkaa Pellossa hieman seuranneena on monta hyvää valtuutettua ja mikä hienointa, nuoria on lähtenyt mukaan ehdokkaaksi. Epävarmoille äänestäjille voin pienenä vinkkinä esittää numeroita 45 ja 46 . Numerot eivät ole mainoksia.
Ps. no:45 nuori.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Koirat haukkuu mutta karavaani kulkee, vinkkinä 26-40
Eipä sitä tälläkään vaalikaudella paljoa saatu aikaan,.Aika olemattomia oli päättäjät kehittään pelloa,monta tärkeetä rakennusta kerkesi homehtua neljässä vuodessa mitä perukorjattiin ja työntekijät pantiin omaan kastiin ettei kunta ole velvollinen heistä enään,siitä kiitos päättäjille jos vielä kehtaatte alkaa ehokkaaksi,ja se uusipuoluekkaan saanu mitään saanu aikaan,vaan takin käänsivät kolmannen kokouksen jälkeen
Totta viserät. Ei paljon kyllä ootettu. Saatas Ylitalo johtaan kuntaa vois olla jotain vielä pelastettavaa. On luppailu jos paikka vapautuu. Varmaan Ylitalon ahkerat haukkujat lähtis sitte lätkiin.
Kunnanjohtajat toimivat valtuuston ja hallituksen alla.
Kyllä taitaas olla Pellossa nyh just toispäin, veinaan!
Eero ehottomasti johtoon,tietää ainaki miten pello johdetaan oikeaan suuntaan ja pitää pahimmat valtuutetut kurissa,ettei kaikkea tarvi uskoa mitä paremmat valtuutetut veinaa.Kyllä uskon että se vapautuu ensi valtuustokaudella,ja aletaan eleleen niinkö pellossa elellään edellisellä vaalikaudella
Ei hakenu Pellon kunnanjohtajaksi kun paikka oli auki. Omat sorsi
kysykää Ylitalon suosituksia Nordin koulutuskeskuksesta Matarengistä
Kyllä kestää kysyä. Kepulaisten keksintöä koko juttu, jotta saivat pudotettua pois valtuuston pj:n paikalta. Jos tuo paskapuhe olisi ollut totta, niin ei varmaan kaveria olisi palkittu Nordin kultakellolla neljä vuotta sitten Nordin 40 vuotisjuhlassa. Junttapulju onnistui silloin ja tulee varmaan pitämään huolen että Eero voi palata Pellon vasta kun nauttii korkeasta kunnanjohtajan eläkkeestä. Silloin varmaan on tervetullut jopa Metsäkeskuksen ja Nivanpään porukoille. Kepu pettää aina!
jaa, vai sai kultakellon. Varmaan pitkästä palvelusta, ei ainakaan hyvästä työstä
Kyllähän Eero oli mies paikallaan nordissa,ja hallitsi työn,ei varmaan nyky valtuutetuista olis ollu siihen hommaan kykeneviä joka osas ottaa kaikki huomioon,kun siellä oli monen maan opiskelijoita.
Olin oppilaana kalottikoulussa silloin kun Eero oli sielä johtajana. Kyllä oli ehdoton ykkönen siellä. Piti maanmiesten puolta ja järjesti erilaisia tapahtumia siellä koululla. Olimme Luulajan käsityömessuilla monena vuonna ja silloin toella koulu ja erityisesti käsityöalat näkyivät. Eipä ole Pellon maaseutunäyttelyssäkään nähty puun, nahka ja seppätöiden taitajia sen koommin. Eeron aikana näkyi. Mutta kateushan täytyy ansaita, ja Eero sen kyllä on saanut tuntea kun omat puukottaa.
Annama Eeron olla rauhassa, mukava mies.
No en ainakaan kepulaista äänestä.