KÄYTTEKÖ

Ihanvaankysyn

Eksienne kanssa kahvilla tmv?

9

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joo ihan vatsahaavaan asti ja pyydän vielä, että ottavat uuden miesystävänsä mukaan.

    • No ei mutta ollaan kyllä käyty vaimon kanssa yhdessä ex-vaimon luona kahvilla pariin otteeseen. Ja ollaa me käyty vaimonkin exän luona kahvilla.

    • Rajoitus kahvilassa:

      .

      "Vain viisi exää kerrallaan kahvilaan"

      Har!

      .

    • määmy

      Mä en nää tarpeelliseks toimii siten.

    • En käy.

    • Noup. Lasten äidin kanssa on monenmoista yhteydenpitoa lapsiin liittyen. Yksi kaukainen ex lähettää aina joulukirjeen, en kyllä tiedä miksi.

    • En käy. Joskus kyllä satun kotiväelle samaan aikaan, kun exä on siellä kahvilla. Jos mä tiiän että siellä exä on, niin en vasiten silloin ole menossa kylään. Siirrän menoa yleensä toiseen kertaan.

      • mitä ihmettä sun eksäs tekee porukoillas kahvilla?!? :D minä ainaki nostaisin metakan!


      • LaRito kirjoitti:

        mitä ihmettä sun eksäs tekee porukoillas kahvilla?!? :D minä ainaki nostaisin metakan!

        Ovat säilyttäneet välinsä. Eipä se mua kyllä haittaa, kun en riidoissa ole itsekkään eronnut. Mutta kieltämättä joskus tuntuu ettei huvita olla samaan aikaan samassa paikassa. Ei ole välttis kivaa, jos joku exä urkkii mun tämän päiväisiä asioita minulta, kun paikalle satun.

        Jollain tavalla se häiritseekin siis. Vaikka toki käsitän, ettei siltoja tarvi polttaa takanaan, vaikka eroaakin. Mut on siinä sekin, että jos se exä tuppaa olemaan useinkin nurkissa se alkaa kyllä kyrsimään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Henkirikos kiuruvedellä

      Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut
      Kiuruvesi
      151
      4559
    2. Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?

      Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi
      Maailman menoa
      198
      3969
    3. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      34
      2689
    4. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      10
      2472
    5. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      34
      2219
    6. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      11
      1809
    7. Läpäiseekö Martina Aitolehti Erikoisjoukot - kyllä vai ei?

      Martina Aitolehti on pärjännyt mainiosti Erikoisjoukoissa. Yrittäjä on mielipiteiltään napakka ja hän sivaltaakin koulut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      120
      1617
    8. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      49
      1464
    9. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      34
      1345
    10. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      24
      1321
    Aihe