Wanhan ajan huopikkaita ?

Kyselenpä vain jotta mahtaako saada Muonion seudulta huopikkaita, siis niitä entisajan kunnon huopasaappaita ?
12363
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Suomessa ei taida olla enää tekijöitä muita kuin Lahtisen liike. venäjällä vielä on, kunpa joku tajuaisi aloittaa tuonnin sieltä. Lahtisen huopikkaita pitäisi kyllä löytyä ihan omaltakin kylältä, Palkinen mainitaan ainakin aikuisten huopikkaiden jälleenmyyjänä.

Äänestä

Kiitos. Huomasinpa itekkin saman kun aloin googlettamaan, pittää käydä Kielassa kattomassa.

Äänestä

Ota paksut villasukat, sivele ne anal lubella ja kas! Sinulla on mitä parhaimmat huopikkaat!

Äänestä
  • Tässä sulle lube ...lähe helvettiin näilt sivuilt.

    Äänestä

  • p........ kirjoitti:

    Tässä sulle lube ...lähe helvettiin näilt sivuilt.

    Rumasti sanottu. Sivelepä suusi lubella!

    Äänestä

  • Eikö tuo Luben kauppaaja voisi siirtyä kiusaamaan vaikka helsinkiläisiä, tai ampuisi itsensä! olin muutaman viikon poissa täältä, kun kyllästytti tuo Lube, heti, kun tulin takaisin, niin täällähän se on taas!!!!

    Äänestä

  • Lainaan kyllä aseen. kirjoitti:

    Eikö tuo Luben kauppaaja voisi siirtyä kiusaamaan vaikka helsinkiläisiä, tai ampuisi itsensä! olin muutaman viikon poissa täältä, kun kyllästytti tuo Lube, heti, kun tulin takaisin, niin täällähän se on taas!!!!

    Sinun oli näköjään pakko tarkastaa Lube-uutiset heti loman jälkeen täältä.
    Kenellä mitenkin isopyörän laakerit leikanneet kiinni...
    Lienee jokin outo maaninen kiinnostus asiaan?

    Äänestä

Ajattelin tismalleen kutern risuparrta ja etsin pitkään itselleni venäläisiä huopikkaita kunnon pohjalla jne. Kun lopulta löysin ja olin todella tyytyväinen päätin perustaa yrityksen ja tuoda niitä maahankin.
http://www.saapasjalkasorsa.fi/brand/2/kotofey

Äänestä
  • Ennen oli huopikkaita miehille myös, siin n:ot 45-48 Nyt vain naisten ja lasten.

    Äänestä

  • Nyy'yh, palelee kirjoitti:

    Ennen oli huopikkaita miehille myös, siin n:ot 45-48 Nyt vain naisten ja lasten.

    mulla öylis kans sementistä valmistettuja höypökköitä jökä jälkään soppeleita kuusikilöisiä pönnykkäisiä jökkääisen jälkään siitä vains kökköilemään söppölöitä törillä viimeviiköllä iihahaa iihahaa hevosia

    Äänestä

Huopikastehdas Lahtinen Jämsästä myy suoraan tehtaalta, on kaikenkokoisia myös miesten, hinta postikuluineen 129 €.

Äänestä
  • Myykö tehdas halvemmalla postitse kuin mitä Kuksa myy? Onpa hassua toimintaa. Eihän Kuksa varmastikaan ala mikään tehtaan sovituslaitos olemaan, ihmiset käy siellä sovittamassa ja tilaavat sitten netissä. Täällä kaupungissa tämä on valitettavan yleistä.

    Tornion Mustapörssi lopettu juuri siksi. Ihmiset käyvät kyselemässä telkkareista, läppäreistä ja puhelimista kaiken myyjältä ja sitten tilaavat gigantista saman tavaran halvemmalla. Palvelusta ei olla valmiita mitään maksamaan. Tuo netti tappaa pienet putiikit alalta kuin alalta todella nopeasti.

    Toivottavasti Kuksassa yrittäjä on hereillä ja neuvottelee hinnat uusiksi tehtaan kanssa, jotta pÿstyy samalla hinnalla myymään. Muuten tehdas kyllä tuhoaa itse jälleenmyyjäverkostonsa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tahtoishuopikkaat kirjoitti:

Kyselenpä vain jotta mahtaako saada Muonion seudulta huopikkaita, siis niitä entisajan kunnon huopasaappaita ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu