Kirpputoreja Rovaniemellä?

Hei!
Olemme perheen kanssa tulossa Rovaniemelle loppuvuodesta ja kysyisinkin nyt, että onko Rovaniemellä yhtään kirpputoria ja missä ne sijaitsevat?
12382
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Tuhattori,Vintikki,Varastotientori,SPR,n kontti,Lähetysapukirppis.
Nämä ainakin,kirput sijaitsevat Rovaniemellä,cityalueella.

Äänestä
  • Mutta nuohan ovat niitä kaikkein huonoimpia kirppiksiä. Missä hyvät luuraa?

    Äänestä

  • Jänkhänen kirjoitti:

    Mutta nuohan ovat niitä kaikkein huonoimpia kirppiksiä. Missä hyvät luuraa?

    Kyllä on tyytyminen näihin,ei meillä ole,eikä löyvy yhtään parempia,kyllä näissäkin törkyä löytyy,ja pääsee euroista eroon.

    Äänestä

Jeesiössä on mahtava kirppukauppa. Siellä suoritetaan Jeesiöön sulautumiskaste.
Anal Lubella voidellaan Annelin pyllynreikä ja mainarit tulevat ja takovat tahdissa noitarumpuja Taru Annelin pyllynnytkytyksen rytmittäessä kastesuorituksen luomaa hekumallista tunnelmaa kotan keskellä olevan tunnelmallisen valkean lämmittäessä kaikkien rituaaliin osallistuvin paljaita pulleita pyllynposkia.

Tervetuloa Jeesiöön Anneli. Odotamme sinua himokkaasti.

Äänestä
  • Sinä se oot tuota Anal-Lubea tukkimassa jokapaikkaan,varmaan sivelet sitä voileivän päällekkin.

    Äänestä

  • Penaali-Antti 1 kirjoitti:

    Sinä se oot tuota Anal-Lubea tukkimassa jokapaikkaan,varmaan sivelet sitä voileivän päällekkin.

    Sipaiset vain sitä anukseesi ja älykkyytesi ja huumorintajusi lisääntyvät. Ainakin vähän.
    Pyllysi ottaa vastaan ison jortikan nautinnollisesti.

    Äänestä

  • Anukseesi vain kirjoitti:

    Sipaiset vain sitä anukseesi ja älykkyytesi ja huumorintajusi lisääntyvät. Ainakin vähän.
    Pyllysi ottaa vastaan ison jortikan nautinnollisesti.

    Poistaa estojasi ja uunouttasi myös.

    Äänestä

Onko muita?

Äänestä

Tämä taru anneli laittaa kaikkiin suomen kaupunkeihin tämän saman kyselyn...ei ole kaikki inkkarit kanootissa tämän aloittajalla.Hanki oma elämä.

Äänestä
  • sama tyyppi kyselee sodiksen palstalla samaa kun on muka muuttamassa sinne..Mikähän tää köppänä on???

    Äänestä

Juuri saapuneen tiedon mukaan kaikki Rovaniemen kirpputorit ovat suljettu.

Syy: Myyjät ovat valittaneet jonkun ostaneen tavarat liian nopeasti ja syyttävät alihinnoittelusta..öööö..ostajaa? TÄ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Taru Anneli kirjoitti:

Hei!
Olemme perheen kanssa tulossa Rovaniemelle loppuvuodesta ja kysyisinkin nyt, että onko Rovaniemellä yhtään kirpputoria ja missä ne sijaitsevat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu