Tulee sellainen snooker, jota ei voi ratkaista. Meneillään olevassa kisassa kiinanmaalla oli melkein, mutta pallot olivat väärinpäin. Eli, jos tulee tilanne, että on lyötävä keltaista, ja pallot ovat siten, että pikkuväripäädyssä n. parin sentin päässä vallista on keltainen, siitä keskellepäin on ruskea sentin päässä ja valkoinen siitä sentin päässä ja kaikki samalla linjalla. Miten monta kertaa saa yrittää, jos ei edes teoriassa keltaiseen voi osua?
miten etenee:?
my147
2
112
Vastaukset
- O'Sullivan
Sen päättää tuomari. Tuomari voi päättää,että vaikkapa kolmen kerran jälkeen ei osu,niin vuoronvaihto,ja annetaan molemmille kolme lyöntivuoroa.
Jos edelleenkään ei peli etene,niin framen pisteet nollataan ja frame pelataan kokonaan uusiksi.- my147
Oikeudenmukaisemmalta tuntuisi että se, joka ei onnistu snookerin purussa häviäisi framen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?1022146- 991537
- 1211273
- 791255
- 1161220
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘571034Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis591002- 51997
- 36912
- 33804