Tuottavaa toimintaako hetassa

laskettelurinne mustanaan jyppyrällä. mutta miksi siellä vain. kaikki näkyivät ,kylläkin olevan poroja.
7341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

hyvin alkosssa kauppa käy. norjaan menee paljon viinaa .

Äänestä
  • Kyllä ne siellä jyppyrällä tietää mitää tekee onhan siellä kovanluokan rinnepäällikkö sun muut toimijat . Tulosta tulee plussaa tai miinusta mutta homma toimii.

    Äänestä

  • ??!!?? kirjoitti:

    Kyllä ne siellä jyppyrällä tietää mitää tekee onhan siellä kovanluokan rinnepäällikkö sun muut toimijat . Tulosta tulee plussaa tai miinusta mutta homma toimii.

    tännään ei näkynu . muita kuin poroja. paljonko niistä tulee laskettelija-tuloja kuntaan ?

    Äänestä

  • ei ees valoja ole kirjoitti:

    tännään ei näkynu . muita kuin poroja. paljonko niistä tulee laskettelija-tuloja kuntaan ?

    koululaisilla hyvä laskea . mutta maksavat asiakkat puutuivat,. eihän niille osata myydä kun sitä kuulisaa ei oota.

    Äänestä

tänä talvena . ole saatu lumitykkejä käyntiin, tainneet ruostua puhki nekin romut .

Äänestä

kauheakaamos saapunut. mitä sille tehtää sieläsitten.

Äänestä
  • Täällä Savosta taas odottelemme milloin alettaa taas tappelemaan siellä aijalla erotuksen aikaan joko tarvetta taas laastarille jota silloin tarvi palopojan kloppi
    sekä rova-poika oliko siitä mitään jälkimaininkeja
    Odotamme tietoja taas ja seuraamme tilannetta samoin kanssa täällä ihmetellään sitä humalassa ajosta tuntureissa eikö voisi olla juopottematta kun ajelette kelekoilla
    ottakaa poro käyttöön sillä saa ajella herkkä tunturikärsii kun aajlette miten sattuu
    turistit osaa ajella viksusti ottakaa oppia niistä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


laitumeksiko nyt kirjoitti:

laskettelurinne mustanaan jyppyrällä. mutta miksi siellä vain. kaikki näkyivät ,kylläkin olevan poroja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu