Olin eilen Tampereen Buffassa ja kysyin, milloin tarjolle tulee tonnikalapitza, vastaus oli että Buffa on lopettanut tonnikalapitzan tekemisen kokonaan, koska Buffan tonnikalavarastot on loppu ja likka pahoitteli sitä. Miten muiden lisukkeiden kanssa on, syötetäänkö meille jotain oikein vanhaa jätettä. Ja mitä erää on ollut tämä tonnikala jos sitä ei ole lisää tilattu. Tonnikalapitza oli ainoa syötävä tuote koko Buffassa.
Buffa lopettanut tonnikalapitzan valmistamisen
Aikaoutoa
3
291
Vastaukset
- Että odota
Täällä joku itkee muutoin että väärin kalastettu, tonnifisunhan on niin uhanalaista plääplää.
- 1+1
Tonnikalapizza oli kyllä parasta buffassa.
- älä tue ahneutta
Ainut syy lienee se, että tonnikala on raaka-aineena kalliimpi kuin vaikkapa ananas, joten kokoomusahneuden maksimoimiseksi se on jätetty kokonaan pois. Mutta tähän auttaa se, että ei syö Buffassa vaan sijoittaa rahat ennemmin laadukkaisiin etnisiin ravintoloihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1642579Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668