Hahtisaaren turmapaikan liikennejärjestely

Arvoisa Kemin kaupunki
Riittäisikö nämä kaksi järkyttävää turmaa muuttamaan tämän tienosan joka jatkuu esteettä perämereen turvallisemmaksi. Vai odotetaanko seuraavaa.

Välittömästi esteet hahtisaaren suoran ja meren väliin. Järki käteen ja pyrökratia hyllylle.

Osanottoni Aarnen läheisille.
4401
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vastaavalla tavalla pitäisi sulkea sitten Kauppakadun pää, Meripuistokadun pää, Nahkurinkadun pää jne.

Äänestä

No suljetaan sitten nekin!

Äänestä

Asiaan tulossa korjausta....kuulemma

Äänestä

Kemiin meneville rampeille puomit ja rantateille liikennevalot jatkuvasti vihreälle. Tervemenoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Surullinen mies kirjoitti:

Arvoisa Kemin kaupunki
Riittäisikö nämä kaksi järkyttävää turmaa muuttamaan tämän tienosan joka jatkuu esteettä perämereen turvallisemmaksi. Vai odotetaanko seuraavaa.

Välittömästi esteet hahtisaaren suoran ja meren väliin. Järki käteen ja pyrökratia hyllylle.

Osanottoni Aarnen läheisille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu