Ne Luumäet vikaa kertaa ikinä 29.12.2012 & livestriimi netissä!

LiveMusicStage

Ramones-vaikutteisen punkin lähetyssaarnaajalegenda, Ne Luumäet, julkaisee koko tuotantonsa kokoelmaboxina ja palaa sen kunniaksi keikkalavoille kolmen setin verran joulukuussa. Vuonna 1985 perustettu ja parikymmentä vuotta sitten hajonnut orkesteri kiistää kuitenkin ylösnousemuksensa, sillä yhtyeen mukaan ”comeback on disinformaatiota”:

”Comebackin sijaan toi Getout on aika kiva ilmaisu. Luumäkien viimeinen käyttöpäivä on 29.12.2012. Tämän jälkeen ei treenata eikä esiinnytä enää koskaan. Ainakaan kovassa iskussa", veistelee kitaristi Heko Luumäki.

Jo lokakuussa loppuunmyyty Tavastian keikka kertoo, että ramopunkin ylipappien liperit heiluvat viimeistä kertaa täysille saleille: älä siis aikaile, vaan varaa oma eturivin paikkasi Getout-kiertueen perimmäiseltä etapilta osoitteesta http://www.livemusicstage.com/klubi.

0

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

        ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
        Maailman menoa
        108
        5541
      2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

        Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
        Maailman menoa
        96
        4819
      3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

        Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
        Maailman menoa
        139
        4762
      4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

        Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
        Ikävä
        367
        2199
      5. Kerro kaivattusi etunimi

        Miehille..
        Ikävä
        117
        2041
      6. 106
        1790
      7. Sulla on mies

        Aivan liikaa naisia.
        Ikävä
        256
        1567
      8. 371
        1308
      9. Pääsit koskettamaan

        Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
        Ikävä
        59
        1141
      10. Kadutko mitään?

        Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
        Sinkut
        218
        1112
      Aihe