Kuinka usein naiset sanovat, että miehen pikkuveikan koolla ei ole merkitystä? Usein. Ja useimmiten se on silkkaa sanahelinää, sillä on koollakin merkitystä. AskMen.comin mukaan miehet kuitenkin kiinnittävät liikaa huomiota pituuteen, vaikka oikeasti merkitsevä juttu on ympärysmitta eli paksuus.
Naisen vagina on keskimäärin noin 10 senttiä syvä kiihottuneena, kun taas jäykistynyt penis on noin 13-15-senttinen. Toisin sanoen liian pitkä penis voi itse asiassa satuttaa naista. AskMen.comin seksiterapeutti ja psykiatri Madeleine Castellanos muistuttaakin, että paksu penis saa aikaan paljon enemmän kuin pitkä. Paksu penis saa mm. aikaan:
1. ”Täyden” tunteen. Paksu penis auttaa naista tyydyttymään niin fyysisesti kuin henkisestikin.
2. Painetta. Paksu penis luo painetta vaginan seinämiin ja venyttää myös klitoriksen ”huppua”, mikä tuo entistä suurempaa tyydytyksen tunnetta. Mitä enemmän penis venyttää suuaukkoa, sitä voimakkaammalta tuntuu.
Joten mies: vaikka koolla olisikin ehkä väliä, enemmän väliä on paksuudella pituuden sijaan.
Lähde: AskMen.com
Peniksen ympärysmitta ratkaisee, ei pituus
22
759
Vastaukset 22
Mitäpä tuolla on meille lyhyt- ja ohutmunaisille suomalaisille merkitystä. Nyrkkikyllikki on ystävämme, kunnes pääsemme maan poveen.
- En juurikaan runk
No mä olen tyytyväinen omaan paksuun penikseen..
- arvaakukatäällä
Mäkään en juuri valehtele:DD
- Pauli Pippeli
16.8cm paksu kun munanahat rutussa?
- dgretret5
Mitä toi nahkajuttu asus oikeen tarkoittaa? Eikö se kullinahka muka sinne pílluun päädy muun varren mukana? Pitäiskö se kullinahka jotenkin irrottaa mittauksen ajaksi vai mitä meinaat?
dgretret5 kirjoitti:
Mitä toi nahkajuttu asus oikeen tarkoittaa? Eikö se kullinahka muka sinne pílluun päädy muun varren mukana? Pitäiskö se kullinahka jotenkin irrottaa mittauksen ajaksi vai mitä meinaat?
Asuksella esinahka saattaa jäädä "huulille"...
Ja pikkuinen mansikka korren päässä muutaman sentin päähän siitä. Toki Asus on ilmoittanut, että lantunpuolikas on kuorta vailla, ilmeisesti fimoosin vuoksi.
- On paksu
Otin kuva kun yritin tunkea mun kalua velttona wc paperi rullan hylsyyn kohta läet paavo..
- kylväjä
vaarikin sen jo tiesi, kynänpaksuisella pari vetoa ja kylvö on suoritettu. Ei sitä köyhinä aikoina muuhun ole varaa.
- mlukku
Ei tarvitse oll mikään paksu, aivan hyvin riittää kun on kunnon klunssi. Eihän se loota mikään ontto putki ole vaan se avautuu sitä mukaa mitä sisälle työntyy..tollot.
- Ne ei tiijjä
Joo vaan ei nämä oo saaneet..
- 4654y7trytry
Sitten pitää vetää se terska aina pillun huulille joka työnnöllä. Siinä on uloslipsahtamisen vaara, mutta onhan se aina muutenkin 11-senttisellä ;) Varressa täytyy olla paksuutta, jotta pitää pimppa-aukon riittävän avoinna venytyksessä. Suuaukolla ne hermopäätteet on suurimmaksi osaksi kuitenkin.
- mlukku
4654y7trytry kirjoitti:
Sitten pitää vetää se terska aina pillun huulille joka työnnöllä. Siinä on uloslipsahtamisen vaara, mutta onhan se aina muutenkin 11-senttisellä ;) Varressa täytyy olla paksuutta, jotta pitää pimppa-aukon riittävän avoinna venytyksessä. Suuaukolla ne hermopäätteet on suurimmaksi osaksi kuitenkin.
Pitää..pitää...ihan huulille ja sitten takaisin...ei sillä paksulla varrella mitään tee, miehelläkin se paras ja herkuin tunto juuri siinä terskan reunassa...ja sehän on kuin mäntä.....ei tyhjässä aukossa tai putkessa ole mitään hekumaa....sitten vielä niin ei pillu saa olla liukas...pillun pitäisi ottaa siitä varresta kunnon ote ja ulos vedossa vetää esnaria terskan päälle...
- hldsefvvfdd
mlukku kirjoitti:
Pitää..pitää...ihan huulille ja sitten takaisin...ei sillä paksulla varrella mitään tee, miehelläkin se paras ja herkuin tunto juuri siinä terskan reunassa...ja sehän on kuin mäntä.....ei tyhjässä aukossa tai putkessa ole mitään hekumaa....sitten vielä niin ei pillu saa olla liukas...pillun pitäisi ottaa siitä varresta kunnon ote ja ulos vedossa vetää esnaria terskan päälle...
Ei hyvänen aika.. Huomaa että et ole pillaa saanut.
- mlukku
Koittaisivat vaikka sormella ensin..ja sitten vaikka raottaisivat lootaa..helppoo..
- Mutta katoppa ku
Joo vaan nämä on niin rumia, ettei ne saa etes rahalla...
- mlukku
Mutta katoppa ku kirjoitti:
Joo vaan nämä on niin rumia, ettei ne saa etes rahalla...
No sitten takaapäin. Ihan hyvin sen pimpan voi katsastaa sieltä suunnalta myös.
mlukku kirjoitti:
No sitten takaapäin. Ihan hyvin sen pimpan voi katsastaa sieltä suunnalta myös.
Katsasta Jallusta. Se on varmin konsti.
- Paksuhanseon
Kyllä sen kuulee äänestä, miten hyvää paksulla saa aikaan.
- Mullon iso auto
"Naisen vagina on keskimäärin noin 10 senttiä syvä kiihottuneena, kun taas jäykistynyt penis on noin 13-15-senttinen. Toisin sanoen liian pitkä penis voi itse asiassa satuttaa naista"
Kyllä, ehdottomasti suomalainen perus 13-senttinen on paras, uskokaa nyt. 15-senttinen on jo mieletön valtikka, ja kaikki tästä ylöspäin vain SATUTTAA naista.Oletko saanut itsesi uskomaan kirjoittamaasi? Ja perus 13-senttinen? Perus 13-senttinen?? Perus?????
Ei ei...- Kato nimimerkkiä
h-x kirjoitti:
Oletko saanut itsesi uskomaan kirjoittamaasi? Ja perus 13-senttinen? Perus 13-senttinen?? Perus?????
Ei ei...Kts. "sarkasmi".
- hxn pikkuapuri...
Kato nimimerkkiä kirjoitti:
Kts. "sarkasmi".
Nyt sarkasmitutka vallan petti;) Tuota kun on hoettu ihan tosissaan ja aivan riittävästi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.851219Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu27759- 12744
Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.32699- 90695
- 46668
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl14655Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.68639Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj27617- 57607
- 60573
- 41571
Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan83569Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?46540- 43534
Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.129517Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa52503Kylän tielle remonttia?
Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?13502Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31475Miten vuosien jälkeenkin tunteet voivat olla niin voimakkaat?
Että pelkkä ajatus sinusta täyttää silmät kyynelistä.27457