Imelletyn perunalaatikon säilyvyys?

Milloin voi aikaisintaan tehdä jouluaatoksi kys. laatikon?

Eihän voi pakastaa?
12425
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Voi pakastaa, itse pakastana raakana ja laitan uuniin jäisenä.
Uuni päälle ja laatikko uuniin, sulaa siinä kun uuni lämpenee.

Tein laatikot eilen ja olen aina tehnyt näin, maku ei muutu.

Sulatin ison pakastimen kesällä ja löysin sinne unohtuneen perunalaatikon,
laitoin sen uuniin ja paiston, se oli vielä ihan Ok

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Valmista ajoissa kirjoitti:

Milloin voi aikaisintaan tehdä jouluaatoksi kys. laatikon?

Eihän voi pakastaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu