Jukka Peurasaari on legendaarinen Se yhtyeen kitaristi. Mitähän Jukalle kuuluu? Soittaako vielä? tekikö tämä mieletön kitaravelho musiikkia Se-yhtyeen jälkeen. Kuunnelkaapa Se:n Pahaa unta albumi ja varsinkin ne kitarat. Huh Huh! Siihen ei vielä tänä päivänä ole moni pystynyt. Jos kukaan.
Kautta aikojen kovin suomalainen punk kitaristi
20
2384
Vastaukset
- kumiankkazouns
Tai sitten Rubberduck Jones, Pelle miljoona & 1980, ainakin pelko ja vihalla komeeta kitarointia.
- MOIMOIIMOI
ANDY MCCOY
- Se oli kakkkaa
Peurasaarihan oli yks vitun hippihämy eikä osaa rokata ollenkaa, ihammmpaska
- Kill-U
Iilimadon Elmo Kaikkonen tai Tumputtajien Toppi Purumaa.Lobotomian Mäihä on kans pirun kova kitaranraiskaaja.
- Anonyymi
homo turpakii
- Kitarat Punk ja Yök
Peurasaari ja Rubberduck Jones. Myös Hullu Heiskanen Havana Blackistä soitti esim. Pelle & Rockersien ABC levyllä. Niistä kitaroista voi olla vaike pistää enää maukkaammiksi.
- best g
NO MINÄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- The Blitzkrieg Boys
No ehkä kuiteskin Kukka Kukkaisniemi. Entiedä mutta lähes 30-vuotta soittaut punkbändeissä. Tum,ppiVaronebn han oli 80-luvulla kiva ja kovamutta onks se vielä hengis.
Se niinku soittaa Punk lurexissa ja kaikkein koölisee The Blitzkrig Boys.- ei kait kannata kyse
No onhan se.
- kuka muukaan
Jari Kukkaisniemi-.
- eherottomasti
Punk Lurex
The Blizkrieg Boys
Unjion Street
Lamuria
Pelle Miljoonabändissä vet6änyt - Anonyymi
Nisse.
- Fukkia!
Punkin ideana oli, että kuka tahansa voi soittaa vaikka ei osaisi. Punkin yksi idea oli toimia vastavoimana 1970-luvun hevi- ja progekitarasankareille. Siksi on mieletöntä kehua ja snobbailla punkkitaristien taidoilla.
- pitkätukka-68
Eihän soittotaito silti kiellettyä ollut punkbändeissäkään. Soittotaito vaan ei kuulu bändissämusisoimisen välttämättömiin edellytyksiin.
- jumaleissons
tää on helppo.Kylähullut-bändissä kitaraa soitti Aleksi Laiho.että eiköhän väittelyt oo siinä..ei missään maailman punk-bändissä ole ollut niin kovaa kepittäjää.
ja en ole 15v bodom fani.vaan 35v rock-punk mies henkeen ja vereen.mut toi on fakta- Anonyymi
No voi nyt v*...
Ihan sama. Ei ole punkkitaristi, eikä varsinkaan kova sellainen.
Pellen "Rocktähti"-biisistä pitäis varmaan tehdä uusioversio "Punkkitaristi".
- Roblem
NISSE!
- Anonyymi
peurasaari oli yks vitun hippi mutta ettepä te räkänokat sitä muista. Se oli hirveetä paskaa, mukaälykköjen ja lässynlässyn osallistujien musaa, punaset samettifarkut laamapaita ja pyöreet rillit. hyi vittu oksettaa vieläkin. ei mitään tekemistä oikeen punkin kans.
- Anonyymi
Se yhtyeen bassokitaristi Eeva koivusalo on mun valinta. Kettään parempaa punk -yhtyeen basistia ei oo eikä tuu olemaan. Punk -musa on sitä että kaikki soittaa sitä suoraviivaisesti mut eeva soitti rytmikkäällä groovella joka on kovinta juttua suomibasistien keskuuvessa ku ottaa huomioo että se oli punkrokin, art punkin ja new waven musaa kyseisen Se-yhtyeen musa.
kirjoittaja Juha pohjola - Anonyymi
Kumiankan skitta on kyl hyvää Viimeinen syksy levyllä
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061