Miehet jotka puhuvat vain itsestään ensitreffeillä

Olen jo pitkään miettinyt mikä joitakin miehiä vaivaa, kun he ensi tapaamisella tuppaavat puhumaan vain itsestään? Aiheetkin joista he puhuvat ovat todella puuduttavia.
Ujoutta siitä, että tulee hiljaisia hetkiä vai merkki siitä ettei kiinnosta?
6160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ai sinustako muka pitäisi puhua? Et kai ole tosissas??

Äänestä

Tarkoitan tällä lähinnä sitä että mies ei kysele mitään naisen mieltymyksistä mutta itse selittää mm. uskonnostaan, autoistaan ymym putkeen niin ettei taukoa tule sitten millään siitä puheripulista

Äänestä

Ääliöt. Kaikkien miesten pitäisi tietää että naisten kanssa tulisi keskustella vain mielenkiintoisista aiheista, kuten naisesta.

Äänestä
  • Minäkin olen jo vuosikaudet ihmetellyt, miten tuollainen itseselvyys ei ole kaikkien miesten tiedossa. Ja sitten itketään, kun ei naista tunnu löytyvän.

    Äänestä

Ei naisetkaan muusta puhu kuin itsestään ja existään. Ei naiset mitään kysele.

Äänestä

Mies sanoo kaiken heti mahd. suhteen ensimetreillä niin ei tarvi sitten myöhemmin turhia höpöttää muijan kanssa :p

Äänestä

Kommentoi aloitusta


katiana123 kirjoitti:

Olen jo pitkään miettinyt mikä joitakin miehiä vaivaa, kun he ensi tapaamisella tuppaavat puhumaan vain itsestään? Aiheetkin joista he puhuvat ovat todella puuduttavia.
Ujoutta siitä, että tulee hiljaisia hetkiä vai merkki siitä ettei kiinnosta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu