vaan jonkinlaisena tavarana ja miehen (tulevana) omaisuutena, jonka seksi jonkin toisen miehen kanssa turmelee.
Tämän mielipiteen huomaa hyvin esimerkiksi tämän palstan keskusteluja lukiessa,
Tämän mielipiteen huomaa hyvin esimerkiksi tämän palstan keskusteluja lukiessa,
Vastaukset 15
Vanhimmat
jollekin sinkkumiehelle kova paikka jos naisella on ollut elämää.
Mutta entä naiset? Onko naiselle yhtä kova paikka jos miehellä on ollut joskus elämää?
Naiselle on kova paikka, jos miehellä EI ole ollut elämää...
Ennen vanhaan mies antoi naiselle lahjan hääyön jälkeen. Osittain tässä oli kyse siitä että mies palkitsi naisen neitsyyden antamisesta.
Vaikka miehet eivät edellytä neitsyyttä nykypäivänä, niin väitän ettei yksikään mies halua törmätä naisen ex-mieheen tai miehiin eikä muutenkaan hirveämmin kuulla niistä. Konfliktialttius siis nousee sitä mukaa mitä enemmän menneisyyttä naisella on.
Nainen on aina jonkun miehen omaisuutta: joko isänsä, aviomiehensä, vanhimman poikansa...
Minä luulen että moni neitsytnaista vaativa mies arvosti naista siihen asti kunnes huomasi tulleensa petetyksi, hänen maailman arvokkaimpana pitämänsä ja vaalimansa asia ei merkinnytkään naiselle mitään, nainen toisensa jälkeen antoi sen pois tuosta vain, aina vain uudelleen, minne, milloin ja kelle tahansa. Ihmekös tuo jos miehen arvostus muuttuu halveksunnaksi sitämukaa mitä enemmän törmää naisiin jotka käyttäytymisellään todistavat arvottomuutensa.
Nuo vinkujat voi jättää omaan liemeensä tukehtumaan. Useimmat tämän palstan kirjoittajista eivät ole olleet koskaan parisuhteessa ja seksikokemuksetkin tuntuvat puuttuvan täysin, ainakin tietämättömydestä päätellen. Kirjoittelevat toisilleen katkerien teinipoikien mielihyväsatuja ja vatkailevat niitä keskenään. Ja välillä ylläpito poistaa, kun testosteroni pääsee estämään alkeellisenkin ajattelun.
Kun nämä vatkaajat tapaavat julistaa palstan kautta kaikenlaisia maailman totuuksia, niin laitetaanpa yo.totuus jatkeeksi listaan, elikkä oikein osuva havainto (osasta) palstan ätmikirjoittajista
Tyhjäpäisten ATM-apinoiden hourailua koko touhu. Nykysuhteissa koko seksipuoli voidaan sivuttaa yhteisellä sopimuksella.
Ei se välttämättä liity omistamiseen lainkaan, vaan ihan vaan miehen omaan heikkoon itsetuntoon tai sitten haluun, että parisuhde olisi tasaveroinen (jos itse neitsyt). Tai jos itse ei olekaan neitsyt, niin haluun, että juuri tämänkertainen suhde olisi naiselle ainutkertainen, eikä yksi pitkässä listassa miehiä, nimenä päiväkirjan sivuilla.
Monenko nussima on huoranvittusi? Onko jo äpäriä?
Millainen ihminen provosoituu tuon trollin jutuista?
Vanha viisauteni kuuluu näin:
Käytetty nainen on maailman arvottomin esine ja siksi en itsekään koske sellaisiin. Ja sen myötä minulla on terveys ja kunnia tallella!
Kunpa jotkut naisetkin vaatisivat mieheltä neitsyyttä.
Miksi?
Tuntuu olevan tämän palstan ikuisia myyttejä.