Oletko pettynyt kun maailma ei loppunutkaan?

Itse olisin

kyllä kernaasti halunnut päästä eroon kaikesta tästä paskasta. Ei tämä aikuisen nussimattoman miehen elämä mitään herkkua ole. Ei ole paljoakaan motivaatiota jatkaa.

20

186

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lähde ihan

      keskenäs vaan. Anna meidän muiden jäädä nauttimaan elämästä.

      • pettynyt2112

        Teidät itsekkäät paskat tulisi tappaa.


      • rikollinen ajattelum
        pettynyt2112 kirjoitti:

        Teidät itsekkäät paskat tulisi tappaa.

        Paskaa ja nussimista tämäkin ketju täynnä.


    • Vähän.

      Joku katastrofi joka olisi tappanut niin nussineet kuin nussimattomatkin olisi ollut kosmista oikeutta

      • 3+6

        Toivottavasti koko maailma tuhoutuu pian ja kaikki muutkin joutuu lähtemään siinä mukana. Sitä minä toivon.


      • Tuo on
        3+6 kirjoitti:

        Toivottavasti koko maailma tuhoutuu pian ja kaikki muutkin joutuu lähtemään siinä mukana. Sitä minä toivon.

        katkeran, kateellisen paskan puhetta!


      • So what!
        Tuo on kirjoitti:

        katkeran, kateellisen paskan puhetta!

        Paska tässä ollaan ja paskatöitä tehdään! Maailmasta en välitä paskan vertaa enää!-


      • Sulla on tosi
        So what! kirjoitti:

        Paska tässä ollaan ja paskatöitä tehdään! Maailmasta en välitä paskan vertaa enää!-

        huono itsetunto kun pidät itseäsi paskana ja tekemääsi työtä paskatyötä. Jokainen ihminen on arvokas ja kaikki työ on arvokasta.


      • Päin vastoin.
        Sulla on tosi kirjoitti:

        huono itsetunto kun pidät itseäsi paskana ja tekemääsi työtä paskatyötä. Jokainen ihminen on arvokas ja kaikki työ on arvokasta.

        Minulla on hyvin realistinen käsitys omasta ja tekemäni työn arvosta. En elä missään pilvilinnoissa ja harhoissa.


    • realismus

      Sinulla on kaikki mahdollisuudet tehda henkilokohtainen maailmanloppu. Olethan huomaavainen lopettaja etka aiheuta harmia sivullisille, ei siis rekanalleajoja eika nk. laajennettuja itsemurhia.

      • 3+6

        Olis menny ähkijäpaskatkin siinä maailmanlopun mukana.


      • 3+6
        3+6 kirjoitti:

        Olis menny ähkijäpaskatkin siinä maailmanlopun mukana.

        Miksi tekisin itsemurhan? Kun kerran maailmanloppu ei tullut niin jatketaan sitten täällä vaikka muiden harmiksi.


      • Olet julma

        ja paha ihminen kun ehdottelet tuollaista mieleltään järkkyneelle!


      • 3+6
        Olet julma kirjoitti:

        ja paha ihminen kun ehdottelet tuollaista mieleltään järkkyneelle!

        Itse ainakin ymmärrän täysin miksi sitä tuntee itsensä surkeaksi ihmiseksi ja kaikki mitä tekee tuntuu turhalta kun ei ole naista. Vaikea siinä on olla onnellinen toisten puolesta.


      • jfghlkd
        3+6 kirjoitti:

        Itse ainakin ymmärrän täysin miksi sitä tuntee itsensä surkeaksi ihmiseksi ja kaikki mitä tekee tuntuu turhalta kun ei ole naista. Vaikea siinä on olla onnellinen toisten puolesta.

        Naisilta vaan ei kannata odottaa ymmärystä tässä asiassa, koska naisettomuus viestittää miehestä paljon perinpohjaisempaa vikaa kuin miehettömyys naisella. Naiseton mies on käytännössä joko elämässä täysin epäonnistunut turhake tai sitten vapaaehtoisesti sinkku. Jos edustaa ensimmäistä ryhmää, henkinen vireystila alkaa laskea 20-vuotissynttäreiden jälkeen kovin roimaa tahtia.

        Naisilla tilanne on: 1) joko liian ruma, jolloin kaikki ymmärtää, tukee ja säälii (miehiä ei säälitä tai tueta ikinä), 2) no mä vietän täl hetkel tavallaan sellast tosi täyteläist sinkkuelämää (bileitä, shoppailua, matkustelua, ystävien tapaamista ja heidän lapsiensa hoitamista), mut ei kai se mitään jos joku mies kiinnostuiski ja sitten vielä tuo 3) eli vapaaehtoisesti yksin.


    • carambola87a

      Olen pettynyt. Miksi naisille kelpaa vain panosuhteet muttei seurustelu mun kanssa käy kenellekään?

    • 3+6

      Olen pettynyt. Miksi en kelpaa edes panoseuraksi naisille? Pysyis mielenterveys kasassa kun sais edes sitä pillua.

      • carambola87a

        Ei muuten pysy, lue vaikka minun katkeria juttuja niin näet että alkaa yläkerrassa valot pimetä kun naisia kiinnostaa vain 18 senttiseni. Myönnettäköön että on reikä tietysti kättä parempi.


    • Vielä on mahdollisuus! 23. päivä oli jonkun ennustuksen mukaan se oikea päivä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      134
      2724
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      261
      2307
    3. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      22
      1413
    4. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      115
      1082
    5. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      97
      1040
    6. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1013
    7. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      13
      932
    8. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      55
      828
    9. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      50
      771
    10. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      277
      752
    Aihe