Onkohan ne Koirapuiston lähellä muovikiekkoa heitelleet lapset (muka aikuiset miehet) menneet pulkkamäkeen talveksi että saavat lapsellisuutensa johonkin kulminoitua??
Kesällä kävelin kyseisen paikan läheltä useasti enkä koskaan nähnyt naisia siellä, miksihän niin, onkohan naisilla parempaa tekemistä, sillä aikaa kun "miehet" heittelevät muoviläpyskää ja juovat olutta.Pojanpoikani 9v halusi myös sellaisen muoviläpyskän ja sen ostinkin, ymmärtäähän sen kun lapsi on 9 vuotias.
Suosittelen että se heittopaika siirrtetään Junkohallin taakse pois ihmisten silmistä ja pois antamasta huonoa esimerkkiä lapsille.
T:huolestunut pappa
Kesällä kävelin kyseisen paikan läheltä useasti enkä koskaan nähnyt naisia siellä, miksihän niin, onkohan naisilla parempaa tekemistä, sillä aikaa kun "miehet" heittelevät muoviläpyskää ja juovat olutta.Pojanpoikani 9v halusi myös sellaisen muoviläpyskän ja sen ostinkin, ymmärtäähän sen kun lapsi on 9 vuotias.
Suosittelen että se heittopaika siirrtetään Junkohallin taakse pois ihmisten silmistä ja pois antamasta huonoa esimerkkiä lapsille.
T:huolestunut pappa
Vastaukset 9
Vanhimmat
huolestuneelle papalle voin vain sanoa, että harvalla naisella on sellainen ranne jolla kykenee sitä "läpyskää" heittämään. Se vaatii sellaisen ranneliikkeen jonka miehet omaavat jo luonnostaan, aivan kuten tikanheitossakin, tai biljardissa.
Eipä niissä lajeissa kovin naisia näekkään, johtuen siitä ranneliikkeestä.
Golf on myös sellainen laji jossa naisia näkee huomattavasti vähemmän ja siinäkin tämä ranneliike on tärkeä.
Annahan pojanpoikasi heitellä ja jos ei kykene, niin olisikohan toisneuvoinen?
Tuo todella miehinen ranneliike on opittu käteenvedon yhteydessä.
Ei näkynyt aamulla ketään Ruutinpuistossa jolla olis ollu kaljapullo kädessä.
Vai ranneliikkeestä johtuu se ettei naiset ole sielä, no heh heh.
Niin, jos ne henkisesti alikehittyneet "miehet" nyt treenaavat ranteitaan nitkuttamalla kädessään jänteenpätkää.
Ihan oikeasti vois alkaa järjestään miehisyyskurssitusta että tuollaiset höpötykset jätettäis pois, tai annettais lapsien niitä harrastaa.
Ei kaljanjuonti ole lapsille terveellistä. Lapsen munuaiset ja maksa eivät ole vielä kehittyneet eivätkä pysty käsittelemään alkoholia, vaan lapsi saa myrkytyksen.
No sepä se. Ote on tärkeä, eikä niinkuin ämmillä. Likat ottaa lasin, tikan, golfmailan, tai mistä vaan kiinni kuin mulukusta. Eihän se silloin onnistu?
Naimisissa olleet miehet sen tietää, et ei naisen käsi ole tehty muuta varten ku pitään kalusta kiinni.
Heille on hyvin vaikeaa opettaa kuinka esim. pikarista pidetään kiinni? Ottavat koko lasinvarren kouraansa, aivan kuten lehmän utareen. Siinä hommassa naiset onkin tosi hyviä, ehkäpä se ranneliike ja ote tulee sieltä mihin se on tarkoitettu.
Joten tällä lypsyliikkeestä johtuen on varmaankin vaikea harrastaa minkäänlaista maila tai tikkapeliä? Ja sehän on muutenkin tunnettua et minkä nainen käteensä saa, ei se siitä hevillä luovu.
Näillä tiedoilla "huolestunut pappa"kin jo ymmärtää tyttölasten ja varttuneenman naisen filisofiaa hiukan lisää?
Mitä mieltä huolestunut pappa on jos pojanpoikasi purjehduksesta kiinnostuisi? On muuten hieno laji ja venemalleja löytyy ihan junnusta isoon äijäporukkaan asti. Hinta vähän kalliinpi kuin se "lätkän" heittely.
Papalla on selvästikkin jotakin urheilua ja vapaa-aikaa vastaan :D
Kyllä teillekin vielä vastuuntunto tulee eteen jonkin tärkeän ihmisen takia.
Elämä opettaa.
Lapsi on terve kun leikkii mutta sairas jos ei älyä lopettaa.