Hei, onko multa jääny huomaamatta jokin ilmoitus lehdestä missä se kansanedustaja Mäntylä pitää uuven vuoden puheensa lappilaisille??
Niin mielelläni kuulisin mitä hänellä on sanottavaa meille lappilaisille. Live-tilaisuudet ovat niitä parhaita kun on mahdollista esittää myös kysymyksiä.
Niin mielelläni kuulisin mitä hänellä on sanottavaa meille lappilaisille. Live-tilaisuudet ovat niitä parhaita kun on mahdollista esittää myös kysymyksiä.
Vastaukset 9
Vanhimmat
31.12. klo 23.00
23.00 Seppo Alajoutsijärvi avaa tilaisuuden ja toivottaa kaikki tervetulleeksi.. kertoen ja tarinoiden myös historiasta.
23.05 Kemijärven hanuristit esiintyvät 10 min.
23.15 Seppo laittaa ent. kaupunginjohtaja valamaan tinaa… kauhat käteen jne.
Valvojaksi nimitetään Kari Väänänen.
23.20 Kemijärven kemppateatteri esiintyy n. 10 min.
23.30 Rebels ja Jenny Kumpula n. 10 min.
23.40 Tinojen analysointi
23.50 Kaupunginjohtajan puhe
24.00 ILOTULITUS
Aijaa! Tämä on jotain uutta! On varmaan pakko tulla kuuntelemaan punanaaman änkytystä. Kuka pitää pystyssä?
Tottakai Nivala pitää pystyssä yhen parimetrisen äijän, riskeimmästä päästä näistä meidän "poliitikoista"
Eikö itä-lapin PS-kansanedustajalle anneta missään puheenvuoroa jotta saisi asiansa kuuluviin lapin asioista??
Selvähän se on tässä kepulaisten ja vassareiden jaetussa valtakunnassa. LK on myös pitänyt Mäntylän täysin pimennossa. Ei tasapuolista ei. No se kellä korvat on niin kuulee kyllä, se kellä ymmärrys on niin ymmärtää kyllä.
No mutta se Mäntylähän on etelässä. Ei soo Sallassa ko vaalien ajan.
Kaupunginhallituksen puheenjohtajan se puhe kuuluisi pitää.
Olis varmaan melkoista pätkimistä
Ai, onko itä-lapissa kansanedustajiakin? Ja miteköhän Mäntylä kuuluu niihin, siis KANSANedustajiin??
Jopa Katainen edustaa kansaa Itä-lapissa paremmin kuin Mäntylä. Toivottavasti Katainen pitäisi Uuven vouden puheen missä tahansa ennemmin kuin Mäntylä.
Että persujen puheita kuuntelemaan ? Eikös ne ole samaa sönkötystä kun isä-soini höpertää ? Täyttä populismisoopaa tulee aina kun suuta avataan.
Nyt se on höpertänyt laivatilauksien menetyksestä, tekee itsensä taas vain naurtettavaksi siinä. liekö Mäntylä toistelee samoja teesejä.