Kuka nyt elävältä mitään/ ketään haluaa syödä?!?! Raakamaista!
Elävä ravinto?!?!?
8
235
Vastaukset
- --2
Keitätkö kaikki hedelmät ja marjat ennen kuin syöt ne?
- 10150
Ei marjat ja hedelmät ole eläviä, elävä liikkuu ja hengittää. Kypsentämättömät kasvikset ja muut ovat vain tuoreita tai raakoja.
just meinasin tulla kysyyn samaa! miten kukaa voi syödä mitää elävält?!
- diudiu3
http://fi.wikipedia.org/wiki/Elävä_ravinto
lukekaa tuolta :) - Tuore Ruoka
Elävä käärme lautasella on kai elävä ravinto? Mitkä pelivälineet syödessä? Jos käärmeen panee uuniin,se ei ole enää elävää.Onko elävällä ravinnolla tarkoitus hivuttautua takaisin kannibalismiin,jos ruoka esimerkiksi loppuu maapallolta?Tyhmä nimi.
- eläväkana
Ei uuniin, mikroon! Ei kärsi niin paljon.
- ghjkjäpöl.pk,äpo
TäTTärääää
- Jääkäri
Japanissa syödään pieniä mustekaloja elävinä. ne kiedotaan syömäpuikkoon ja nielastaan siitä elävänä. Tosin aika vaarallista jos kokki ei ole kietonut sitä oikein, koska se voi ottaa imukupillaan kiinni nielun pinnasta ja henkilö voi tukehtua(oli usko tai älä ohjelmassa). Myös jossain (kiinassa?) syödään jokirapuja elävänä.(näin ohjelmassa missä sellaisen syönyt henkilö oli saanut loisen mikä kulkeutuu ihmisen keuhkopussiin ja munii sinne. Henkiloltä poistettiin yli litra ruskehtavaa nestettä(sai värin munista normaalisti kirkasta) keuhkopussista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.834863- 1882238
- 1321852
- 361759
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj231548- 1771490
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161411- 661261
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3391177- 351126