Minkäkokoinen on iso? 20-23cm? 23-25cm? vai yli 25cm??

homppeli.

Minkäkokoinen on iso? 20-23cm? 23-25cm? vai yli 25cm? Kyselee utelias timmi 23v homopoitsu ;))

20

804

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jos olisit lukenut palstaa, niin tietäisit, että 14-15 senttinen on jo murhakulli...;)

      Hyvää uutta vuotta.

    • ...

      Täällä jotkut asiantuntijat väittävät että isot alkavat 18cm ylöspäin,näin heterona en pysty tarkempaa vastausta antamaan!!

      • Kohmel

        suomessa 15cm on ison raja..


      • srey547
        Kohmel kirjoitti:

        suomessa 15cm on ison raja..

        Niinpä, sitä isommat on jo MEGAisoja


      • tosisuurion

        Miten niin tarkempaa?!?! Kai sä nyt voit sanoa oman mielipiteesi, mikä on sun mielestäsi iso.


    • Mun kokemukset

      Sanoisin että 11 ja sen alle on pieni.
      Normi on 11-16 välissä keskiarvon ollessa n. 14cm.
      yli 16 on sit jo iso.
      Tuollaiset 20cm on niin harvinaisia eli muutamam tuhannesta, että kuuluvat sit kait luokkaan mega.

      Ennen tähän kommentointia muistutus, että nää mun näkemykset kalujen koosta perustuu oikeesti nähtyihin ja tunnustelttuihin(about 30-40kpl) kaluihin.
      En ole noita siis mittailillut viivottimella, mut kun oman kalun mitan tietää ja siihen vertaa kun patukat on vierekkäin, niin tarkan kuvan saa mitä mittaluokkaa se on.
      Myös muistutus näulle" mega kalun omistajille", että mittaus tehdään kalun päältä eikä muualta ja mieluusti jonkun muun mittaamana kuin itse :-)

      • mulkkututkija

        Totta suunnilleen.


      • Mun tiedot

        Sanoisin että 13 ja sen alle on pieni.
        Normi on 14-18 välissä keskiarvon ollessa n. 16cm.
        yli 18 on sit jo iso.
        Tuollaiset 20cm on niin harvinaisia eli muutama sadasta, että kuuluvat sit kait luokkaan mega. En silti omaakaan pidä megakokoisena kun tottunut siihen ja nähnyt paljon yhtä isoja ja isompiakin, mutta monen minikullisen mielestä tietysti on.

        Ennen tähän kommentointia muistutus, että nää mun näkemykset kalujen koosta perustuu oikeesti nähtyihin(tuhansiin) ja tunnustelttuihin(satoihin) kaluihin.
        En ole noita siis kaikkia mittailillut viivottimella, mut kun oman kalun mitan tietää ja siihen vertaa kun patukat on vierekkäin, niin tarkan kuvan saa mitä mittaluokkaa se on.
        Myös muistutus näille "minikalun omistajille", että mittaus tehdään kalun päältä eikä muualta ja mieluusti jonkun muun mittaamana kuin itse :-)


    • ....

      Näin viestittelee aloitteleva gay poika 12v.....

    • pussy_eater69

      iso penis on yli 13 senttinen. uuden tutkimuksen mukaan keskimitta on noin 10-12 senttiä

      • Tässä tarkoitettiin sellaisia jäykkänä olevia. Mutta muuten olet oikeilla jäljillä.


      • paavali20
        h-x kirjoitti:

        Tässä tarkoitettiin sellaisia jäykkänä olevia. Mutta muuten olet oikeilla jäljillä.

        Tämä h-x se jaksaa päivystää palstalla. Kun käyn pari kertaa vuodessa kurkkaamassa keskustelun tasoa niin sama näsäviisas finninaama mässyttää samaa paskaa. Tuollainen sekakäyttäjä sortuisi jos joutuisi joskus tositoimiin. Mutta hyvähän se on sieltä anonyyminä äiteen helman suojista sönköttää.


      • paavali20 kirjoitti:

        Tämä h-x se jaksaa päivystää palstalla. Kun käyn pari kertaa vuodessa kurkkaamassa keskustelun tasoa niin sama näsäviisas finninaama mässyttää samaa paskaa. Tuollainen sekakäyttäjä sortuisi jos joutuisi joskus tositoimiin. Mutta hyvähän se on sieltä anonyyminä äiteen helman suojista sönköttää.

        Nyt kiinnostaisi tietää, mitä sekakäytän... Kerrotko? Ja mitä ovat tarkoittamasi tositoimet? Haluaisitko sinäkin puristaa paskat kantapäille?
        Pari kertaa vuodessa taitaa kuitenkin olla pari kertaa tunnissa:D

        btw. Olisitko tyytyväisempi, jos ihan nimelläni huutelisin äitini helmoista? Ja jos olisit, niin miksi?


      • Höxälle pataan!!
        paavali20 kirjoitti:

        Tämä h-x se jaksaa päivystää palstalla. Kun käyn pari kertaa vuodessa kurkkaamassa keskustelun tasoa niin sama näsäviisas finninaama mässyttää samaa paskaa. Tuollainen sekakäyttäjä sortuisi jos joutuisi joskus tositoimiin. Mutta hyvähän se on sieltä anonyyminä äiteen helman suojista sönköttää.

        Paavali20 puhuu vähän mutta asiaa.


    • ....

      Aivan oikeen H-X..sekä täysi ikäisten,ei alakoululaisten..

    • Täällähän on

      pienimunasten kerho koolla. Voi voi, onko 10 - 15 sentin munasta mihinkään? Joo, kanamunakin on pituudessa tuota luokkaa, joten putte kai kananmunista, ette omasta?

      • AA-muna

        Kananmuna (iso) on 8cm korkea ja viiriäisen muna 5cm.
        Muistakaa mitata oikein, ilman mutkia.


      • eli peeni
        AA-muna kirjoitti:

        Kananmuna (iso) on 8cm korkea ja viiriäisen muna 5cm.
        Muistakaa mitata oikein, ilman mutkia.

        Asuksella on viiriäisen muna housussa.


    • H-X TEKI SEN!!!

      ah! ah! aaaaaaaaah!!!!!!!!!!!! H-X IMI MUN KULLIIIIIIII!!!!!

      • hxn vakipanokamu

        Se kertoikin saaneensa vaihteeksi sellaista pikkuista. Multa se sai paljon isompaa eli 13senttistä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      60
      5614
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      96
      3493
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      47
      3372
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      86
      2601
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      62
      2451
    6. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      76
      1928
    7. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      337
      1835
    8. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      16
      1423
    9. Ville Rajainmäki, 25, omaishoitaja

      Hän on 65 eläkeikääntyneen avustajana 24/7 Kerrankin omaishoitajaa arvostetaan ja maksetaan asiaankuuluvaa, 3000€, pal
      Maailman menoa
      28
      1218
    10. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      140
      1145
    Aihe