Suomea

"Isoista laajin ja kaikista toiseksi mökikkäin."

Siis lööppi lehdessä.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En ole lukenut koskaan mitään lööppiä mistään lehdestä. Lehtien myyntipisteessä näkyville pannuista julisteista korkeintaan.

Minun kielikorvaani sopisi paremmin "Isoista laajin ja kaikista toiseksi mökkiintynein".

Tuo "mökikkäin" tuntuu vähän siltä kuin mökit olisivat nokikkain – kapean salmen kahden puolen siten, ettei oikein viitsisi mennä munasillaan saunasta uimaan niin kuin oikealla mökillä pitää saada tehdä.

Onnea nilsiäläisille kuopiolaisuudesta joka tapauksessa – vaikka hassulta tuntuukin, kun keskustassa ollessaan on vielä 54 kilometrin päässä keskustasta...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomeako? kirjoitti:

"Isoista laajin ja kaikista toiseksi mökikkäin."

Siis lööppi lehdessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu