Uusissa Euroseteleissä tuodaan UMJ:n symbolit

Sisäpiirin koodisto

Tänään iltapäivällä julkistetaan uudistettu 5 euron euroseteli. Kaikki setelit uudistetaan vähitellen. Ulkoasu ja kuvien symbolit muuttuvat.
http://www.uudet-eurosetelit.eu/Eurosetelit/7-1-euroseteliae/UUSI-5-EURON-SETELI/UUSI-5-EURON-SETELI

Uuteen 5 euron seteliin on otettu keskeiseksi aiheistoksi eurooppalaisen menestysvaltion Kreikan tarustoa. Kreikkalainen mytologia kuvineen on keskeisenä teemana useissa uusissa euroseteleissä.

Useat Kreikan mytologian kuva-aiheista, kuten pöllö, kolmio, liehuvaviittainen naisjumalatar jne. ovat myös Uuden Maailmanjärjestyksen (UMJ) keskeisiä symboleita.

Tuleva Eurosetelistö vannoo sen nimeen, että Kreikka pysyy ja tullaan pitämään Eurossa, vaikka väkisin. Yksikään ei saa päästä pakoon!

Uusi setelistö salaisine symboleineen pöyhkeästi julistaa pienen euroeliitin käsiin keskitettyä rahan ja sotilasmahdin valtaa. Setelit kertovat Uuden Maailmanjärjestyksen aikakauden alkamisesta Euroopassa.

8

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Teräspiiska opettaa

      > Yksikään ei saa päästä pakoon!

      Näyttäisi että nimenomaan Kreikan osalta tämä valtiollisen karkaamisen esto on varmistettu myös sisäisin vahvistuksin.

      Mitenkään muuten ei voi järkeillä miksi ostettiin noin järjettömät määrät, useita satoja vanhanaikaisia panssarivaunuja. Mahdollisesti mellakoivat kansalaiset ja EU-eroamista vaativat pannaan kuriin vaikka asevoimin.

    • Symboliikka

      Vapaamuurarien ja NWO:n suosima Pöllökuva tosiaan on Kreikan nykyisissäkin kolikoissa vahvasti esillä. http://img0.etsystatic.com/000/0/5900727/il_570xN.172660984.jpg

      Aika selvää on että Goldman Sachs pankki käytti Kreikan valtiota suunnitelmansa vipuvartena, jolla nykyinen Euroopan sekasorto on saatu aikaan.

      Syntynyt Eurokriisi, kaaos ja Punaisen Ristin raportoima nälänhätä Euiroopassa taas esitetään perusteluna sille miksi nopea EU-Liittovaltiokehitys on nyt vietävä vauhdilla eteenpäin.

    • Ei onneksi ruskeeta
    • Pari pyramidia heti

      Vanhassa 5 euron setelissä keltainen tähtikuvio kiersi kuvan pylväskaaren edustalla ilman sen kummempaa sijoittelua.

      Uudessa 5 euron setelissä vapaamuurarien pikkuinen pyramidikuvio on nostettu keskeiselle, korkeimmalle paikalle pylväskaaren alle. Keltaisisten tähtien sakaroista muodostuu kaksikin erillistä pikkuista pyramidia. Ne on asemoitu sijoittumaan juuri pylväskaaren portaille.

      Samanlaisia Vapaamuurarien pyramidikuvioita ja "kaikki näkevä silmä" kuvioita on myös US-dollarin seteleissä.
      http://en.wikipedia.org/wiki/File:US_one_dollar_bill,_reverse,_series_2009.jpg

      Todennäköisesti uusista Euroseteleistä löytyy näitä samoja salamerkkejä lisääkin, kun varsinaisia seteleitä lasketaan liikkeelle toukokuulla. Silloin saadaan tarkempia kuvia ja yksityiskohtia seteleistä.

    • hullujen hommaa

      Tässä taas näette kuinka vaikutusvaltainen ja voimakas taho teitä vastassa on. Kannattaa lopettaa tuo turha vastaan pyristeleminen, unohtaa asia ja ajatella positiivisia asioita, kuten suurin osa ajattelevista kansalaisista tajuaa tehdä.

      Kaikki on ihan hyvin, ja jos joskus tulee tilanne, että ei ole niin saatte tiedon siitä median kautta, eikä teidän tarvitse vaivata päätänne paranoidisilla luuloilla.

    • Minun motto

      Vähän niinkuin lampaat tai joulupossut karsinoissansa. On vaan iloinen ja tyytyväinen, vaikka välillä ihmettelee seinän takana kuuluvia kosahduksia ja sitä että minnekä niitä kaverita oikein katoilee.

      Mutta ehkä ne on saanut hyviä EU-virkoja. Tai ovat ainakin jossakin muussa hyvässä paikassa.

      Kannattaa olla iloisella ja huolettomalla mielellä vaan, eikä ajatella mitään tällaisia asioita. Kyllä ne tosiaan tulee sitten ilmoittamaan, jos jotakin kohta tapahtuu.

    • MiljardiOnPieniRaha

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      95
      2177
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      22
      2171
    3. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      48
      1963
    4. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1517
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      213
      1452
    6. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      36
      1363
    7. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      30
      1346
    8. Mitä uskot sinun

      Ja kaivattusi välillä tulevan tapahtumaan lähiaikoina
      Ikävä
      95
      1141
    9. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1046
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      26
      966
    Aihe