Siis mitä pitää vammaisurheilijan tehdä että saisi vuoden urheilijapalkinnon!? Kun Olympiavoitot maailmanmestaruudet ja maailmanennätykset riitä? Hävetkää urheilutoimittajat!
vuoden urheilija
7
156
Vastaukset
- Näin on
Kaikki kunnia kyllä vuoden urheilijalle, mutta urheilutoimittajat hävetköön. Tämä lähentelee jo syrjintää, Onneksi kansa osasi arvostaa Tähkän saavutuksia.
- Tähti fani
OLEN "RAIVOSTUNEEN" KANSSA TÄYSIN SAMAA MIELTÄ !!!
- pettynyt4
Tähti sai urheilutoimittajilta 30% enemmän ykkössijoja kuin Petäjä-Siren, eli tämä tarkoittaa sitä, että osa toimittajista ei ole noteerannut Tähteä juuri laisinkaan ja siksi hän jäi vasta kolmanneksi. Nämä urheilutoimittajat saisivat HÄVETÄ. Todella törkeää!!!
- havukka1
Olihan tämä valinta todella järkyttävä, jossa sivuutettiin kokonaan urheilu. Tulee mieleen kysyä, onko valintojen perusteeksi nykyään otettu käyttöön missikisojen säännöt. Ei voi tulla muuhun päätelmään kuin, että vuodenurheilijaa on suoritettu todella muitten avujen perusteella , kuin urheilun. Vaikuttiko valintaan siis ulkonäkö ja henkilön koulutus.
Tuo lainelautailu ei sitä paitsi ole urheilua siinä mielessä, että kamppailtaisiin henkilökohtaisten ominaisuuksien paremmuudesta, vaan siinä luonnonvoimat auttavat, minkä ansiosta hyvällä tuurilla voi päästä ensimmäiseksi ja se parempi kuntoinen jää jälkeen.
Tällainen urheilutitteli pitäisi jättää kokonaan kansan päätettäväksi, eikä antaa sitä urheilutoimittajien nappuloitavaksi.
Kannattaa kysyä myös sitä, että miksi vammaisia sitten pannaan kilpailemaan tittelistä, jos heitä ei voi valita saavutuksista huolimatta?- TÄHT
TÄHTI ON VUODEN URHEILIJA,sanokoot toimittajat mitä lystäävät ONNEA TÄHTI
- Paras voittakoon
TÄHT kirjoitti:
TÄHTI ON VUODEN URHEILIJA,sanokoot toimittajat mitä lystäävät ONNEA TÄHTI
Olen sama mieltä. Kyllä urheilutomittajat oikein kunnolla mokasi , hävetkää. Tähti oli kaikkein ylivoimainen ja paras vuodenurheilijaksi.
Onnea ja menestystä Leo- Pekka Tähti ja kyllä kansa olisi sinut valinnut , jos olisi saanut päättää.
- kustaavi
Tähti jätettiin kolmanneksi, ei siksi että on vammaisurheilija, vaan koska harrastaa marginaalilajia.
Eihän tälläkään palstalla ole vammaisurheilulle edes omaa kanavaa, joten eipä se näytä kiinnostavan juuri ketään.
Kelauksen EM-finaalissa oli kuusi osanottajaa ja koko maailmassa harrastajia noin 200.
100 metrin finaaleita Lontoon paralympialaisissa kaikki luokat huomioiden oli lähes 30.
Koko laji on niin puuhastelua, että Tähti kerkeää pelailla Espanjassa pyörätuolikorista.
Vammaisurheilukortin pelaaminen tässä asiassa on typerää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää442239Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten672121Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211960HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363941714Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041665Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241494Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta01390Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821112Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53977- 75945