Alarmistinen Spiegel/Euromediakin sen tunnustaa.

Globaali lämpeneminen on loppunut, mallit olivat väärässä.
Tiedeyhteisötkin hämmennyksen vallassa, kuinka tässä nyt näin pääsi käymään.
Loppuuko kultamannankin sataminen taivaalta?

http://notrickszone.com/2013/01/19/spiegel-ends-europes-climate-denialism-european-media-now-scrambling-to-explain-end-of-warming/
359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kumpaa sinä sähkötaistelija epäilet noin kiihkeesti. ilmaston lämpenemistä vai ilmastomuutosta. ne ovat kaksi eri asiaa. jos tykkäät istua netin ääressä kaiket päivät niin seuraa uutisia sään ääri-ilmiöistä.ne johtuvat ilmastomuutoksesta. et voi väittää etteikö ihmisillä ole mitään tekemistä sen kanssa.

Äänestä
  • Varmaan voit osoittaa väitteesi todeksi?
    Mitkä ihmeen "ääriilmiöt" ovat lisääntyneet?
    Ja jos sellaisia on, niin miten ne voivat olla ihmisen aiheuttamia?

    Näihin varmaan esität tutkimukset, tai laskelmat vahvistamaan väitteitäsi?

    Äänestä

  • Jälleen kerran ilmaston muutos ei olekaan ilmaston lämpenemistä,
    vaan ne ovat kaksi eri asiaa.Eivät liity toisiinsa.Nythän sinä kiellät
    teidän ilmasto alarmistien tähän astiset väitteet kokonaan.
    Seuraavaksi sitten taas väität,että nämä sään ääri ilmiöina esitetyt
    ilmaston lämpenemiset johtuvatkin ilmaston muutoksesta.Ota nyt si-
    tten selvää sinun ajatuksista,kun et itsekään oikein tiedä,mihin uskot.
    Ja viitteeksi sinulle,että tämä meidän vihreiden puolueen kanssa na-
    imisissa oleva pääministerimmekin viime viikolla ilmoitti,että nämä ny-
    kyiset kesä lämpötilat täällä ovat ilmastonmuutoksen aiheuttamia.
    Mutta, eipä hänkään niiden älykkäiden ihmisten kärkijoukkoihin kuulu.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Sähköteurastaja kirjoitti:

Globaali lämpeneminen on loppunut, mallit olivat väärässä.
Tiedeyhteisötkin hämmennyksen vallassa, kuinka tässä nyt näin pääsi käymään.
Loppuuko kultamannankin sataminen taivaalta?

http://notrickszone.com/2013/01/19/spiegel-ends-europes-climate-denialism-european-media-now-scrambling-to-explain-end-of-warming/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu