Mistä miehelle lähes maahan asti

Olen netistä löytänyt muutamia nettikauppoja mutta enhän minä netistä osaa ostaa kun en kieliäkään osaa joten mistä Suomesta voisi ostaa miesten lähes maahan asti ulottuvia takkeja ?? Olen 190 cm pitkä. Erään ulkomaalaisen nettikaupan hinnat olivat noin 60-90 euroa pitkistä takeista mutta Suomesta ei varmaan tuohon hintaan saa. Sen kaupan nimi oli joku x-tra tai joku sinne päin. Eli hyvin pitkä takki pitäs nyt saada mutta mistä minä sellasen löydän ?
9255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ompele itse.

Äänestä

Enhän minä osaa ees nappia ommella tai sukkaa parsia. Pakko tästä maasta on löydyttävä ees yksi kauppa tai edes suomenkielinen verkkokauppa josta sen pitkän takin vois ostaa. Se ulkomaalainen nettikauppa olis tosi hyvä ja sie olis just sellasia takkeja mitä minä haen mutta en osaa ostaa netistä ulkomaan kielellä.

Äänestä

Ei tarvitse ommella, lyhyempään takkiin voi myös liimata tai teipata kiinni jatkopätkiä. Hyviä materiaaleja ovat vanhat kirpparilta ostetut verkkarit tai sitten mustat jätesäkit, jos haluaa fetish-meininkiä kehiin. Ihanaa gootahtavaa DIY-henkeä.

Äänestä

Nostin tän nyt taas tähän ylös jos joku viitsisi vastata...

Äänestä

Se, ylettääkö takki mahaan asti, riippuu ihan siitä, kuinka paljon olet mahaa kasvattanut. Hienoa, aloittaja, että olet ketjun aloitettuasi jaksanut vatsatakki.

Äänestä

ite löysin maahan asti olevan pitkän musta gootti tyylisen takin kierrätys keskuksesta.
kesti kauan ennen kuin löysin semmosen,joka oli sopiva ropalleni. (eli oon nainen)
ei maksanut kuin euron!
-onnea etsiskelyssä-

Äänestä

kokeile EMP firman sivuilta, siellä on ainakin joskus ollut pitkiä nahkatakkeja yms. Kekittynyt muutenkin hyvään metalli tavaraan, koiruista- levyihin.

Äänestä
  • piti lukee koruista- levyihin...oho =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ulottuva takki ? kirjoitti:

Olen netistä löytänyt muutamia nettikauppoja mutta enhän minä netistä osaa ostaa kun en kieliäkään osaa joten mistä Suomesta voisi ostaa miesten lähes maahan asti ulottuvia takkeja ?? Olen 190 cm pitkä. Erään ulkomaalaisen nettikaupan hinnat olivat noin 60-90 euroa pitkistä takeista mutta Suomesta ei varmaan tuohon hintaan saa. Sen kaupan nimi oli joku x-tra tai joku sinne päin. Eli hyvin pitkä takki pitäs nyt saada mutta mistä minä sellasen löydän ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu