onko päivämäärät tiedossa? En ole vuosiin käyny kattomassa ja nyt ajattelin tulla. Pitää majoitus varata valmiiksi..
poikkinainti jokkis
eerikkiblom
181085
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Katon pellon mootttorikerhon sivuilta... Saat tietoa . Tervetuloa.
Sivut ei toimi... Taitaa olla nykyään aika iso tapahtuma?
Onhan se melko iso.. autoja ollut reilu 500.. Taitaa olla heinäkuun toinen vkloppu mutta voithan varmistella ja soitella vaikka pellon joppariin shellille jossa majoitusta ja jos ei vapaana niin saat kuiten päivät selville. tehty uusi tiekin kisapaikalle. Entisestä 2-300 metriä etelämpää.
Poikkinainti-ajot 19-21.7. Tervetuloa!
Mulla on jääny pari viime kertaa käymättä mutta tänä vuonna pääsen kisoihin. Onhan se mahtava tapahtuma ja kylä täynnä väkeä. Taitaa olla ainoa tapahtuma Pellossa joka vetää kylän täyteen.
Onkohan tänä vuonna talvella kisoja?
Talvela on kisat, jos keli sallii... Oisko ollu 23.3, ehkä.
Kasvaako talvikilpailuista yhtä isot ko kesäkilpailuista?
Meille tuo poikkinainti viikonloppu on vuoden paras myynniltään.
Miten kasvais kun niitä ei ollut ollenkaan!
Lempeän koulu on ollut jokkisporukan suosiossa. Laadukkaat ja siistit majoitustilat. Suosittelen.
Ei niitä kannata tulla katsoon,juoponkarhakoiden toilailua vaan,kyllä viina on pilannut monen jokkis katsojan elämän
kiitokset. Majoitukset varattu niin kesä kuin talviajoihin.
Jokkista ylitorniolla 10.3.kaikki katsomaan
Selvä peli
kaikkihan sinne lähtee.
hieno tapahtuma.
Huippukisat tulossa! Väkeä tulee ja paljon.. Viikonloppu täynnä toimintaa. Iltaohjelmista vastaa paikalliset yritykset. Huippuesiintyjiä kuulemma tulossa!!
Tosin ei ole paikallinen yrittäjä joka järjestää huippuesiintyjät. Tulee muualta keräämään rahat taskuun.
Paikalliset ei ole vuosiin alkanu satsaamaan esiintyjiin.
Meitä tulee kaksi linja-autolastia katsojia.Romuralli on kivaa