USA-Puerto Rico

Zakk

Puerto Rico vie USA:ta ihan miten haluaa (puoliaika tällä hetkellä 49-27). Uskomattoman huonoa peliä jenkeiltä...osuta kunnolla edes korirautaan. Muutenkin koko joukkue ihan liikaa Iversonin ja Duncanin varassa. LeBron Jameskin ollut ihan näkymätön, eikä Duncankaan ole kyllä tässä pelissä tähän mennessä vakuuttanut. Kyllä pitäis USA:n kakkosjoukkueenkin Puerto Ricon kyydissä pysyä. Nehän on ihan sormi suussa, kun tulee kovempia maita vastaan. Kyllä USA:n valta-asema koripallon ykkösmaana on murtumassa.

2

616

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Zakk

      Eli tulos oli sitä mitä ensimmäinen puolisko näytti. Hetken jo viimeisellä neljänneksellä näytti siltä, että jenkit haluaa pelatakkin, mutta kyllä ne sitten uppos yhtä hienosti, kun Puerto Ricon viimeinen kolmonen.

      • Giuseppe

        Hyvä et jenkit hävis. Syvältä noi NBA tähdet. Noussut kusipäähän.
        Ei oo digiboxia, niin en nähnyt. sapettaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      107
      1288
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      908
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      824
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      703
    5. 32
      645
    6. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      642
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      578
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      533
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      486
    Aihe