Ostin jokin aika sitten mehulingon (melko edullisen), mutta en ole ollut siihen tyytyväinen koska sen puhtaanapito on työlästä (kyseisessä laitteessa on monta osaa jotka täytyy joka käyttökerran jälkeen puhdistaa).
Voisiko joku vinkata mehulingosta, joka on helposti puhdistettava.
T: Mehun ystävä
Helposti puhdistettava mehulinko?
Mehun ystävä
1
251
Vastaukset
- Raastemöyhijä
Sellaista ei ole. Linkoa kannattaa käyttää vain jos on vähintään puullinen omenoita tai pensaallinen marjoja. Vanha sitruunanpuserrin on paikallaan, kun haluaa pienen määrän appelsiini-, sitruuna- tai limettimehua. Muuten olen siirtynyt raasteisiin ja käytän Moulinexia, sekin vanha kunnon. Mehulinkona on tasokas, hintava AEG, jota käytän isohkojen erien mehustamiseen. On putsattavaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3652168- 571608
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?1591246Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi2771159Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal67959- 86935
Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.33893Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks12866Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-113862K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali8836