Tämän nimimerkin tai itseään sellaiseksi kuvailevan takaa löytyy aina läski ja ruma ukko. Näin on.
Totuus nallekarhuista
11
1389
Vastaukset
- JoJo
Totuus ämmien, itsessään ylistämästä sisäisestä kauneudesta on se, että sieltä löyty multiongelmainen läskiämmä, joka haisee vielä pahalle ja on muutenkin mahdollisimman etova.
- jebujee
Näin itseään kuvaileva nainen on todellisuudessa valtavasti ylipainoinen, suorastaan ylilihava. Nykyään myös normaalikokoiseksi itseään kuvaava on reippaasti xl kokoinen, eikä mahdu standardin mukaisista ovista päällystakki yllään kulkemaan.
- ???
Täällä paljon haukutaan lihavia naisia, kuitenkin usein haetaan nimenomaan xl tai xxxxl -kokoista naista.
- miksi?
??? kirjoitti:
Täällä paljon haukutaan lihavia naisia, kuitenkin usein haetaan nimenomaan xl tai xxxxl -kokoista naista.
Koska miehen logiikalla pönäkkä nainen on helpompi saalis eikä netistä seuraa hakevat miehenkuvat uskalla tosielämässä lähestyä edes näitä pullukoita saatika sitten hoikkia kaunottaria.
Netissä, chateissa on pönäköiden markkinat joita ylläpitävät omituiset nallekarhut ja muut sosiaalisesti rajoittuneet käppänät. - Kukkanen
No haluaisitko sitten että nainen kuvailisi itseään sanoilla laiha, luiseva, lauta, anorektikko?
Saisko se sun sukkaset pörrämään kiihkeästi? - jebujee
Kukkanen kirjoitti:
No haluaisitko sitten että nainen kuvailisi itseään sanoilla laiha, luiseva, lauta, anorektikko?
Saisko se sun sukkaset pörrämään kiihkeästi?????
- eva
ole ainakaan läski eikä muitakaan niistä
mitä sanoit.
Älä yleistä!!! - eva
mun nallekarhuni ainakaan.
Älä yleistä!! - syrac
mun korvissani sana nallekarhu, jos sitä käyttää mies itsestään tarkoittaa haaleasilmäistä, laiskaa ja velttoa sohvaperunaa, joka on tehnyt löysyydestään ihanteen. Mikäs siinä, jokainenhan saa olla niinkuin on, mutta mulle tulee oksennuksen maku suuhun jo pelkästä ajatuksesta. Lisätään vielä termi kainaloon rapsuteltavaksi, niin jo tulee muutakin kuin maku.
- zäk
No niin. Älykkö on muodostanut ihan oikean päätelmän. Nallekarhu-sanan käyttö adjektiivina puhuttaessa miehen ulkonäöstä tarkoittaa karvaista, isoa ja hyvin todennäköisesti mahakasta. Jotkut pitävät ja jotkut eivät. Kauneus on liene tässäkin asiassa katsojan silmässä.
- joopajoo
ja perunanenäistä, naama punanen ja turvoksissa eli ruma ja läski ukko se vaan on. Voi olla että hyvinkin sisäisesti kaunis.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2812946Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka582338Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482007- 1151747
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1261709Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661327
- 591263
- 681253
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781203