jäähallissa luistelijat

Oletteko huomannut että hallin kaukalossa luistellessa on kypäräpakko. Silti monet luistelee ilman kypärää. Sellaisille antaa ensin varoitus ja sitten porttikielto. Se on turvallisuus kysymys. Ja kun kypärä niin esimerkkinä nuorillekkin. Pipo ei paljoa iskua vaimenna kun lyö päänsä jäähän, mutta pitää kai olla niin kovis!!
131630
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Samaa mieltä täysin. Kypärättömät ulos. Kypärälliset kuiten vastuussa jos kiekko kimpoaa päähän ja toisella ei pottaa.

Äänestä

Eikö jäähallissa ole yhtään sellaista vuoroa, että voi mennä vain luistelemaan, sellaisia kiekottomia vuoroja? Jos ei ole, varmaan kannattaisi järjestää. Silloin ehkä kypärättäkin voisi luistella, vaikka eihän kypärä milloinkaan pahasta ole.

Äänestä
  • Onhan sielä useampikin vuoro mutta eihän ne muut tajua että mailatomien vuoro on kans. Kukaan ei valvo mutta pitää vaan koettaa sanoa niile. Pellon kiekon sivuilta löytyy hallivuorot "peki tiedottaa" osiosta ja kai kunnanki sivuilta. Ja kypärä ei ole ainoastaan kiekkoa varten,myös kaatumista. Ja ei tarvi kun pieni kolo jäässä ja hups! Ja sielä kyl lukeekin et kypäräpakko. Ja voi kai hallin seinälläkin olla vuorot.

    Äänestä

Kuka valvoo vuoroja hallissa ? Kuka ?

Äänestä

Vieläkö pystyy luisteleen vai onko kalliit laitteet sammutettu

Äänestä
  • Varmaan ovat sammuttaneet,Ei mitään hyötyä koko kalliiden koneiden käytössä;olis sille rahalle ollut muutakin käyttöä kuin isot vanhat teinit luistelheet ja tuohneet porohonssia

    Äänestä

  • Teinikiekkoilija36v kirjoitti:

    Varmaan ovat sammuttaneet,Ei mitään hyötyä koko kalliiden koneiden käytössä;olis sille rahalle ollut muutakin käyttöä kuin isot vanhat teinit luistelheet ja tuohneet porohonssia

    Hyvä Red Stars! Hienoa! ja hyvä Peki!

    Äänestä

Pello olikin Lapin kehitysalue entisine luomujäineen. Nyt ollaan niinkuin muutkin kehittyneet ja nykyaikaiset kunnat

Äänestä

Maksaako peki jäähalli vuoroista,vai saapiko ilmaiseksi pelata,meän veromaksajien rahoilla

Äänestä

Red Stars maksaa ja se onkin ainoa seura koko Pellossa, joka maksaa kunnan omistaman liikuntatilan käytöstä.

Äänestä

niinpä red staari se rahan maksaa kunnale hallin käytöstä. ihmiset hyvät, tekojää ei tosihaankhaan ole mikhään UUS JUTTU! tajukkaa jo!

Äänestä

Joko jää on sulatettu hallista,ettei voi luistella,onneksi syyskussa päästään taas luisteleen

Äänestä
  • Kyllä uskon että vielä pystyy luisteleen,eihän miljoonan vehkeet tyhjän panttina saa olla,pitää käydä huomenna luistelemassa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kovajääpehmytpää kirjoitti:

Oletteko huomannut että hallin kaukalossa luistellessa on kypäräpakko. Silti monet luistelee ilman kypärää. Sellaisille antaa ensin varoitus ja sitten porttikielto. Se on turvallisuus kysymys. Ja kun kypärä niin esimerkkinä nuorillekkin. Pipo ei paljoa iskua vaimenna kun lyö päänsä jäähän, mutta pitää kai olla niin kovis!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu