Suomalaisten grillimakkaroiden laatu

HK kabanossi yäk

On surkealla tasolla. Ennen niin hyvä Kabanossikin oli pilattu poistamalla lihaa ja korvaamalla se vedellä ja muilla mössöillä. Laitoin palautuksena näytteen HK:lle ja eihän ne siellä labrassakaan "löytäneet" syytä laadun romahtamiseen! Pitää antaa paskalaatujen olla ja mennä muille tiskeille noutamaan grillattavaa. Mikä vimma on tarjota kelvotonta mössöä ja odottaa menekkivaikeuksia!

3

104

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • en osta

      HK ja Valion mitään tuotetta.

    • makkarantuntija

      Suomessa saa oikein hyvää grillimakkaraa, kun valikoit pienten valmistajien makkaroita. Joitain saa hyvin varustelluista marketeistakin, mutta varmimmin kauppahalleista - ja niistä yleensä lähiseudun valmistajien tekemiä. Noissa pienvalmistajien makkaroissa lihapitoisuuskin on samaa luokkaa kuin saksalaisissa makkaroissa eli paljon enemmän kuin halpismakkaroissa.

      Halvalla ei hyvää saa - ei makkaroissakaan ja varsinkaan niissä!

    • laadun ystävä

      "Pitää antaa paskalaatujen olla ja mennä muille tiskeille noutamaan grillattavaa. Mikä vimma on tarjota kelvotonta mössöä ja odottaa menekkivaikeuksia! "

      Sitähän ne valmistaa, mitä asiakkaat haluavat ostaa. Ja suurin osa suomalaisista haluaa HALPAA! Muulla ei ole väliä.

      Niin kauan kuin kansa ei osaa arvostaa laatua, on kaupanhyllytkin täynnä p***aa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1338
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      717
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      649
    4. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      48
      620
    5. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      608
    6. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      579
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      76
      576
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      548
    9. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      186
      525
    10. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      522
    Aihe