Söin aina päivälliseksi Torinon tavallista makaronia ja siihen herne-maissi-paprikaa joukkoon ja ketsuppia lisäksi. Muutoin söin normaalit aamu- ja iltapalat. (leipää, banaania, rahkaa) Laihduin 3 kuukaudessa 10kg! Tämä siksi, kun makaronissa ei ole rasvaa juurikaan. Ja rasvaa on vältettävä, se lihottaa. Dieetti oli helppo ja suosittelen muillekin.Rahaakin säästyi, kun makaroni on halpaa. En siis voi ymmärtää karppaamista, kun makaronillakin laihtuu. Aloituspainoni oli 78kg. Minulla ei ole diabetestä. Olen perusterve ihminen.
Laihdutin makaronilla 10kg!!!
Kevyt ruokavinkki
2271
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Niinpä, tästä sen taas huomaa, että laihtua voi millä tahansa, kunhan energiaa kuluu enemmän kuin sitä tulee sisään.
Mitä rasvan välttämiseen tulee, liiallinen vähärasvaisuuskaan ei ole terveellistä, koska ihminen tarvitsee rasvaa muun muassa rasvaliukoisten vitamiinien imeytymiseen.
Itse en jaksaisi syödä kuukausikaupalla samaa ruokaa joka päivä, olen sen verran vaihtelunhaluinen. Useimmat erikoisdieetit epäonnistuvat todennäköisesti juuri siksi, että ne ovat yksipuolisia.
Palataan puolen vuoden päästä asiaan ja katsotaan paljonko painat.
Jokainen onnistuu laihtumaan, sehän nähtiin jo keväällä 1945 kun Neuvostojoukot saapuivat Puolaan, mutta se on taito, että saa sen painon pidettyä.