Niin siis, ongelma on sellainen, että kun kytken tämän uuden iPod touchin koneeseen, se väittää että iPod on havaittu mutta ei tunnistettu. Uskon nyt että kyseessä on sellainen ongelma, että iTunes hyväksyy vain vanhan iPod touchini.
Ymmärtääkö kukaan mitä haen takaa? Sillä en tee vanhalla iPodillani mitään (näytön sain niin hyvään kuntoon monen vuoden jäljiltä) ja uutta ei iTunes tunnista.
Miten saisin esim. poistettua vanhan tiedot kokonaan, että iTunes tunnistaisi uuden laitteeni?
Ja.. Kirjoita vastaus jotenkin niin, että 3-vuotiaskin voisi tajuta sen. En ole mikään tekniikan ihmelapsi..
Ostin uuden iPod Touchin vanhan tilalle ja tuli ongelma.
Xitou
1
112
Vastaukset
- 1stMacFinn
Olet väärässä. iTunes ei tunnista jostain syystä sun uutta iPodias. Mutta sillä ei ole mitään tekemistä sun vanhan iPodisi kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod336284- 345763
- 293244
- 452630
- 342564
- 152228
- 372148
- 161886
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons401779En ole koskaan kokenut
Ennen mitään tällaista rakastumista. Tiedän että kaipaan sinua varmaan loppu elämän. Toivottavasti ei tarvitsisi vain ka191727