minulla on kehkeytynyt ongelmaksi liian paksut käsivarteni,jossa iho on löysää...millä harjoituksilla voisin saada niitä ohuemmiksi ja kiinteämmiksi? minua ihmetyttää asia koska olen ollut aina hoikka ja liikkunut kohtuullisen paljon.
miten kiinteät käsivarret?
8
2402
Vastaukset
- fda
Laihduttamalla ja varomalla tekemästä mitään harjoituksia missä ne saavat rasitusta(eli kuihduttamalla mahdolliset lihakset pois).
Mitään "kiinteyttäviä" harjoituksiahan ei ole olemassa.- Muuri
"Mitään "kiinteyttäviä" harjoituksiahan ei ole olemassa. "
Totta, lihas voi pienentyä tai kasvaa ja rasvanmäärä voi pienentyä tai kasvaa eikä paikallisesti voi polttaa rasvaa.
Mutta jos säännöllisesti alkaa painoharjoittelemaan ja kuntoilemaan sekä laittaa ruokailut kuntoon niin varmasti käsivarret alkavat näyttää kiinteämmiltä vaikka kiinteyttäminen itsessään on tosi hämärä termi. - meecow
Muuri kirjoitti:
"Mitään "kiinteyttäviä" harjoituksiahan ei ole olemassa. "
Totta, lihas voi pienentyä tai kasvaa ja rasvanmäärä voi pienentyä tai kasvaa eikä paikallisesti voi polttaa rasvaa.
Mutta jos säännöllisesti alkaa painoharjoittelemaan ja kuntoilemaan sekä laittaa ruokailut kuntoon niin varmasti käsivarret alkavat näyttää kiinteämmiltä vaikka kiinteyttäminen itsessään on tosi hämärä termi.kiinteytyminen=ylimäräisen rasvan poltto lihasten päältä, jolloin rasvaprosentti on pienempi ja lihakset antavat kropalle muodon.
- Muhkura
Muuri kirjoitti:
"Mitään "kiinteyttäviä" harjoituksiahan ei ole olemassa. "
Totta, lihas voi pienentyä tai kasvaa ja rasvanmäärä voi pienentyä tai kasvaa eikä paikallisesti voi polttaa rasvaa.
Mutta jos säännöllisesti alkaa painoharjoittelemaan ja kuntoilemaan sekä laittaa ruokailut kuntoon niin varmasti käsivarret alkavat näyttää kiinteämmiltä vaikka kiinteyttäminen itsessään on tosi hämärä termi.No miten saisi selluliitit käsivarsista pois? Hauis-puoli on ok, mutta tuo toinen puoli (miksi sitä kutsutaankaan... en nyt muista). Mulla ei ole kuitenkaan niitä kuuluisia "alleja".
Tässä vuoden aikana on jostain ihmeestä ilmestynyt kauheat selluliittimuhkurat! Myös reisissä ja pehvassa on sama ongelma, että niihinkin voi antaa treenausohjeita. Muuten olen hoikka, mutta siis sellut vaivaa... En ole kauhean turhamainen, mutta kun ne pistää oikein silmään! Ja on alkanut vaivata. - minä
Muhkura kirjoitti:
No miten saisi selluliitit käsivarsista pois? Hauis-puoli on ok, mutta tuo toinen puoli (miksi sitä kutsutaankaan... en nyt muista). Mulla ei ole kuitenkaan niitä kuuluisia "alleja".
Tässä vuoden aikana on jostain ihmeestä ilmestynyt kauheat selluliittimuhkurat! Myös reisissä ja pehvassa on sama ongelma, että niihinkin voi antaa treenausohjeita. Muuten olen hoikka, mutta siis sellut vaivaa... En ole kauhean turhamainen, mutta kun ne pistää oikein silmään! Ja on alkanut vaivata.Kuntosali auttaa. Itse käyn kuntosalilla 3 kertaa viikossa (käynyt jo noin vuoden).
Olen saanut muotoiltua käsivarteni ja takareiteni todella timmiin kuntoon. Se vähäinen roikkuva on kiinteytynyt ja peilistä katsoessani on olkapäätkin todella kauniit.
Yllätyksekseni myös takareisistä on hävinnyt selluliitti.
Tosin olen myös kävellyt 5 kertaa viikossa tunnin reippaan lenkin, joten myös sillä on osuutta asiaan.
Suosittelen säännöllistä liikuntaa. Se auttaa. - Muhkura
minä kirjoitti:
Kuntosali auttaa. Itse käyn kuntosalilla 3 kertaa viikossa (käynyt jo noin vuoden).
Olen saanut muotoiltua käsivarteni ja takareiteni todella timmiin kuntoon. Se vähäinen roikkuva on kiinteytynyt ja peilistä katsoessani on olkapäätkin todella kauniit.
Yllätyksekseni myös takareisistä on hävinnyt selluliitti.
Tosin olen myös kävellyt 5 kertaa viikossa tunnin reippaan lenkin, joten myös sillä on osuutta asiaan.
Suosittelen säännöllistä liikuntaa. Se auttaa.Käyn salilla, mutta ehkä en sitten tarpeeksi usein. Ennen kävin 3 kertaa nyt olen käynyt 2 kertaa. Välillä jää väliinkin joku kerta.
Tiedän toki, että liikunta auttaa. Mutta ehkä en osaa tehdä oikeita liikkeitä...
Mikään ei varsinaisesti roiku, mutta on muhkuroita. Ja esim. vatsani on ihan litteä. Ja olen aika hoikka. - Minä
Muhkura kirjoitti:
Käyn salilla, mutta ehkä en sitten tarpeeksi usein. Ennen kävin 3 kertaa nyt olen käynyt 2 kertaa. Välillä jää väliinkin joku kerta.
Tiedän toki, että liikunta auttaa. Mutta ehkä en osaa tehdä oikeita liikkeitä...
Mikään ei varsinaisesti roiku, mutta on muhkuroita. Ja esim. vatsani on ihan litteä. Ja olen aika hoikka.Kannattaisi teetättää ohjaajalla ohjelma, jossa kiinnitetään huomiota noihin sun ongelmakohtiin. Itselläni ainakin tuo auttoi omiin ongelmiini.
Tseppiä!
T: MInä
- Tyttö
hauiskääntöjä...pitkiä sarjoja...välillä hitaita liikkeitä ylösalas...välillä liike puoleen väliin ja alas..
Sitten tietty ojentajia..ranskalaisia punnerruksia.. Ja tavallisia ojentajapunnerruksia.
Esimerkiksi netistä löytyy ohjeita, jos esim tuo ranskalainen ei sano noin vaan mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632162Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51815Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2381324En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71970Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.88950Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?178906Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki21895- 19746
Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin39740Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93719