kun en kumminkaan ole sitä mitä naiset toivovat eli jännittävä, sosiaalinen, seikkailunhaluinen ja kohtuu varakas että kerran pari vuodessa pääsee ulkomaille. Peli on mitä ilmeisemmin menetetty kun ikää tulee kokoajan lisää ja kokemusta naisista edelleen pyöreä nolla niin eipä ketään kiinnosta alkaa opettamaan parisuhteen alkeita tylsälle ja jossain määrin yksinkertaiselle "pojalle". Tuskin sitä tässä iässä oppii enää mitään, edes "panemaan" mikä olisi pitänyt oppia viimeistään kymmenen vuotta sitten, nykyään saisi vaan naurua päälle jos kertoisi kokemattomuudestaan. Ja sosiaalisuuskin on sellainen vaatimus että jos et omaa kavereita tai muuta yhteiskunnan määrittelemää statusta olet hylkytavaraa. Jännittävä ja seikkailunhaluinenkin ovat minuun ei-sopivia kuvauksia, en ole mikään Indiana Jones tai James Bond. Rikaskaan en ole että minun kanssa voisi viikon varoajalla lähteä Thaimaahan lomaileen. Eipä sitä ole vuosiin päässyt edes lappiin näillä tuloilla vaikka kovasti haluaisi.
Kaipa sitä joutaa roskakoriin...
Mitä sitä suotta vaivata naisten aikaa tuolla treffeissä...
10
381
Vastaukset
- ainolempäälä
nyyhkisnyhkis ja voivoi
- __________
Haista paska ja painu helvettiin.
- turunhemmo
Homma kulkee netissä aivan samoin kuten toiselämässäkin.
Kaikenmaailman häntäheikit, jotka jaksavat pommittaa naisia viesteillä ja lupaavat kuut ja tähdet taivaalta, varmasti löytävät treffiseuraa.
Toisin on oikeiden, kunnollisten miesten kanssa. Oikeilla miehillä on elämässään muutakin ajateltavaa kuin nettideittailu.
Itselläni on ollut monta kuukautta profiili suomi24:ssä, kerron avoimesti itsestäni, etsin naista ns tositarkoituksella, mutta minulla kun on vähän muutakin elämää kuin naisten profiilien tutkiminen, viestittely ja kaikenlainen "pelleily", mitä tämä netissä tutustuminen sisältää, niin voin sanoa että ei ole aikaa moiseen.
Tuleehan sitä joskus viikonloppuisin selailtua naisten profiileja, mutta suurin osa naisista antaa itsestään niin tylsän kuvan, että en jaksa tehdä aloitetta.
Sitä en ymmärrä, miksei naiset oma-aloitteisesti etsi miestä netistä ja tee aloitetta?Minun profiilissani ei ainakaan käy juuri kukaan nainen oma-aloitteisesti. Minulla on kuvallinen profiili ja oon muuutenkin ihan "hyvä paketti". - ooipopopopo
No aika turhia kapistuksia nuo suomalaiset naiset muutenkin. Sinkkuna tulee pysyttyä varmaan loppuikä.
- mitä kummaa
Ulkomaille? Tai tuontirouva ulkomailta tänne? Eihän sitä kenenkään tarvi yksin jäädä siksi kun yhden maan emännät ei nappaa.
- yksvaanlissu
taas yksi vinkuja lisää.En yhtään ihmettele kun suomen miehet on urpoja vinkujia.....
- 45ewj65k
Tää on hauska kun aina puhutaan itsestä kunnon miehenä, kilttinä miehenä yms ja haukutaan muut sitten maan rakoon :D, eikä myöskään löydetä sitä naista millään.
Kaikki muutkin asiat tuntuu olevan rempallaan työasioista lähtien.
Mikä ihmeen kunnon mies se sellainen on. - PERSEISTÄ
NAISET ON PERSEISTÄ!
- MIKSIMKISASDIVKJGUIL
Hei te siellä @suomi24 , nyt alkaa tosissaan ärsyttämään se ettette laitra kuntoon tätä uutta treffisydeemiä. Monta päivää ja viikkoa on jo kulunut ja jengi on jo kyllästynyt valittamaan, mutta mikä helvettiläinen tässä nyt maksaa? Miksette laita nyt sinne hakuun vaikka ensimmäiseksi sen, että hakutulokset voisi järjestää sen mukaan kuka on onlinessa ja sen lisäksi miksette laita profiilien kohdalle näkyviin, milloin ne ovat viimeksi kirjautuneet. Jumalaudat sentään, kun minä yritän koko ajan ottaa kontaktia kiinnostaviin profiileihin ja yritän ihan oikeasrti tässä teidän palvelussa etsiä itselleni tosissani kumppania ja se ei kertakaikkiaan tunnu onnistuvan, koska ei voi mitenkään tietää ketkä siellä teidän sivuillanne oikeasti on hääräämässä. Pitkä liuta profiileja hakuun kyllä ilmestyy, mutta tosi harva on onlinessa koskaan ja tosi vaikea on niitä onlinessä olevia löytää ja tavoittaa. Todella surkea treffi on tämä teidän ja todella helpolle sen saisi paremmaksi, mutta miksi ette sitä tee!!!!!!!???????!!!!!!?????? @suomi24 Alan oikeasti olemaan epätoivoinen, haluaisin uuden ihmissuhteen ja kumppanin, mutta teidän treffinne on surkea ettekä tee mitään sen parantamiseksi jA TÄMÄ ON NIIIIIIIIIIIIN VÄÄÄÄRIN!!!!!
- hbjhjjhhh
......
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse824627Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093837Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1763637Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.642070Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.781268- 1301142
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1451072- 49989
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä26891