Mistä saan ostettu häävalkoista marsipaania kakkujen koristelun varten? En tykkää marsipaanista, jotta saadaan Confettilta, se on liian kuiva ja aina täytyy leikata pois kuivia kulmia... Kallis on myös. Löytyykö vaihtoehtoja paitsi ulkomaailta??
Vastaukset 5
- Leipuri Hiiva
Dr.Oetkerin sokerimassa on hyvää.Saa Prismoista.Oletko kokeillut vaahtokarkkimassaa?
- leivosmimmi
Olen kyllä kokeillut vaahtokarkkimassaa, ja se on periaatteessa ok, mutta ei kaikki tykkää sitä, jotta täytyy olla vaihtoehto. Dr. Oetkerin sokerimassa on myös ok, ja hyvä käsitellä, mutta aika kallis tulee kun kyse on hääkakusta...:)
- Leipuri Hiiva
Ullanunelma sivuilla on valkoista marsipaania myynnissä 250gr 3,90e,tällä hetkellä tilapäisesti loppu.Myynnissä myös Wiltonin valkoista väriä 60ml 7,90e.
- Kakkujen tekijä
Sokerimassa parempi hääkakussa kuin marsipaani.
- leipurityttönen
Ihan ruokakaupoista löytyy luonnonvalkoista marsipaania, jonka voi sitten värjätä valkoisella pastavärillä :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251198
- 721153
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun95899- 78792
- 45771
Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la39733Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka31707- 67653
- 111561
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?39536