Homoseksuaalisuus tuntuu olevan edelleen erittäin vaikea asia urheilun piirissä. Perinteisesti jääkiekkoilu mielletään erittäin homovastaiseksi lajiksi, vaikka tiedetään, että lajin sisällä esiintyy homoseksuaalisuutta yhtä hyvin kuin muuallakin yhteiskunnassa.
Kuinka on laita kestävyysurheilussa. Onko asia vaiettu täydellisesti?
http://www.urheilulehti.fi/jalkapallo/urheilulehti-meita-homopelaajia-veikkausliigassa-kymmenia
Kuinka on laita kestävyysurheilussa. Onko asia vaiettu täydellisesti?
http://www.urheilulehti.fi/jalkapallo/urheilulehti-meita-homopelaajia-veikkausliigassa-kymmenia
Vastaukset 34
Vanhimmat
Numerolapun raiskaajat juoksee homohölkkää päälle 5 minuutin vauhtia. Se on ongelma. Reppanat vielä ylpeilevät sillä, että homoilevat maratoneilla päälle 3.30 lopputuloksia.
Mä olen ainakin ylpeä homo
Joo näiin se on. Homppelit pelaavat mielellään futista! Mitähän ne iltaisin touhuilevat, eivät ainakaan harjoittele, senhän näkee jo tuloksista :)
Suomalaisten asenteet ovat ainakin järkevöityneet. Kyselyn mukaan enemmistö suhtautuu myönteisesti samaa sukupuolta olevien avioliittoon.
Poliittisesti Kokoomus ja Persut vastustaa. Muut elävät jo nykyaikaa.
Sehän on homoliitto joka on eri asia kuin avioliitto.
ehei homppeliliitot eivät ole nykyaikaa. ne on paremminkin ikiaikainen vitsaus joka on rappauttanut ja tuhonnut yhteiskuntia jo antiikin aikaan..
Niin mikä enemmistö suhtautuu myönteisesti? Sellaset Pekka Haavistojen äänestäjät, viherpiiperöt. Niissä on just noita homppeleita eniten.
Taviskansalaisilta ei taaskaan ole kyselty mitään mielipiteitä, kenties siksi että enemmistö taviskansalaisista vastustaa samaa sukupuolta olevien avioliittoa.
Hyvä että edes kokoomus ja Persut vastustaa, muut on vaan taivaanrannan maalareita.
Saa kai homoillakin olla liittonsa, mutta se ei ole avioliitto. Ei kai se heidän liittonsa keneltäkään ole pois.
Joo mutta kun homot haluaa just avioliittoon, mun mielestä se on avioliiton häpäisemistä jos homotkin saa mennä naimisiin!
Futis nyt onkin sellainen neitien ja hinttareiden laji, tosimies ei seuraa futista saati pelaa.
Hiihto on hemoseksuaalien laji.
Hemoseksuaali? Mikä se sellanen on?
Se on, itse otan saikkua töistä että pääsen hiihtämään. Vihaan muutenkin töissä kävijöitä. Haluan olla työtön, kun saan rahat tutuilta =)
Ja eikun hiihtämään
Mikä syntyy, kun kaksi suomalaista doping-hiihtäjää solmii liiton? Hemoliitto.
Ai jaa, nyt vasta tajusin, siis hemohes-avioliitto.
Urheilun arvomaailma ei ole kovinkaan laaja-alainen. Poikkeaminen normista on ei-suotavaa.
toivon että suurin osa miehistä olisi täysiä homoja
ja naisista hetertoita sillon mäkin saoisin nais seuraa helpommin kun ei oikilpailua
joo-o että mitenhän tämä nyt juoksuun liittyy...? no ehkä silleen että nykyään on niin muodikasta homoilla että miehet ei kerkii tai jaksa juosta?
Erilaiset persuseksuaalit varmaan eheyttäisivät homoja itähelsinkiläiseen tapaan juoksuttamalla homoja hangessa taloa ympäri aina pari tuntia kerrallaan. Eiköhän se homous lähde tällä tavalla pois?
Samaa metodia voisi varmaan käyttää hommofoorumilaisuuteen. Umpihankisulkeisia Lapissa jollain kivalla leirillä - leirihenkisyyttävähän heillä on jo kiitettävästi tai ainakin leirien olemassaolon kieltämistä - hommoseksuaalisessa seurassa niin jokohan hommoseksuaalisuus alkaisi kadota.
Persureikäseksuaalisuuskin voisi lähteä, jos persu(reikiä)ja juoksutettaisiin riittävästi.
Mitä sulla on perussuomalaisia vastaan? Oletko sä joku homo vai? Mun mielestä Perussuomalaiset on paras puolue. Vapaamieliset puolueet joutais lopettaa.
Persaukisia kakkoseen!
homofobiset homojen haukkujat pelkää itse olevansa homoja. lätkä on hyvä esimerkki: nuorempana lätkää pelanneita "miehisiä" "tosi miehiä" on aikuisella iällä tullut kaapista ulos. sehän on tietty ok, koska suvaitsevaisuus on ok.
Vaan te suvaitsevaiset ette ite ole suvaitsevaisia niitä kohtaan jotka ei suvaitse homoseksuaalisuutta! Sitäpaitsi ei se ole sen merkki että itse olis homo (tai pelkäis olevansa sellainen) jos ei hyväksy homoseksuaalisuutta!
NHL
http://www.normihomolehti.fi/
Mikä siinä paskanhajussa oikein kiehtoo?
http://www.uskalla.fi/
Jääkiekko ja jalkojen välinen kansanpallo on niitä lajeja, joissa saa mieskin halata toista. Alussa pitää ennen ottelua halata porukalla ja huutaa joku kiva huuto päälle, ja sitten joka kerta kun saapi lätkän tai pallin maaliin, saa taas halata ja rutistaa oikein luvan kanssa puhumattakaan loppuhalailuista, kun on voitettu tai hävitty.
Puhumattakaan painista.
saahan kaikki urheilla miten haluaa. Ongelma onkin muualla. Miehillä ja naisilla on omat pukukopit. Homo pukukopissa ei vain sovi joukkoon. Pitää olla nykyään 4 erilaista pukukoppia. Miehille ja naisille sekä molemmille homoille.
Haha. Unisex pukkari on ratkaisu ongelmaan. Yksi pukkari kaikille.
Siis homoillaanko heteroitten pukkareissa?
Homofobinen pelle on kuin numerolapun raiskaaja, joka alkaa kovien tyyppien kanssa leikkimään urheilijaa. Haukattuaan liian ison palan, homofobinen pelle juoksee akillekset ja pakaran rikki. Lisäksi liian kovalla treenillä omaan hölkkäilijätaustaan peilattuna pamauttaa päälle ylikunnon ja sairastaa ja kuumeilee. Nyt homofobinen pelle voi luovuttaa ja pillittää ja palata nr jengiin luuseroimaan. varo vain, homot ja numerolapun raiskaajat valtaavat r-areenan saunan .
tämä auttaa pelkoon www.tv7.fi
Sandels