käytännössä koko diabeteksen ja siirsi ongelmat Ruotsiin jossa lchf-- sairastuttaa jo yli 80 % kansaa !
Lähde . tiedelehti n.ro 2 /13
Pohjois-karjala projeksti lopetti Suomessa
6
56
Vastaukset
- VP?
Sinulle joka olet eksynyt tälle sivulle:
SUOMI24 täysin vastuuntunnottoana yhtiönä sallii sivun ylläpidon ja sivulla esiintyvän (useilla nimimerkeillä) sasiraan häirikkösian leikkimisen sinun terveyteesi liittyvällä asialla. Sivu on siitä syystä ollut useita vuosia täysin sekaisin.
Mitä täällä tapahtuu ylläpidon idioottien toimesta:
-Asiallisia sivun aiheeseen perustuvia kirjoituksia poistetaan hyvin nopeasti.
-Ylläpito osallistuu omilla jokelluksillaan ketjuihin, joko kirjoitamalla älyttömyyksiä tai poistamalla osan (asiallisista) vastauksista jolloin ketju on täysin sekaisin ja jäljellä pelkästään heidän omansa ja häirikkösian kirjoitukset.
-Rekisteröityminen sivulle on pelkästään vahingoksi sinulle itsellesi. Se antaa ylläpidossa istuvalle aivovauritapaukselle vallantunteen esim. olla perustelematta kirjoituksiesi poistoja tai muutoksia ja olla vastaamatta kysymyksiisi. Suurimman ”vallantunteen” kyseinen retaardi saa siitä kun sulkee sinut sivulta kun olet kyllästynyt hänen sekoiluunsa ja kirjoitat mitä mieltä olet.
Häirikkösian jokellukset:
Kun aivotoiminta on täysin lamassa niin jälki on myös sen mukaista. Väitöksiä ilman minkäänlaisia perusteluja.
Omia ”hauskuuksia” joille hän luulee muidenkin nauravan vaikka kukaan tuskin niitä lukeekaan. Silloinhan voi itse vaihtelevilla nimimerkeillä kirjoitella vastauksia omaan aloitukseensa.
Niiden 4 vuoden aikana mitä sivua olen seurannut, ja alussa oli näitä räkänokkia huomattavasti enemmän, ei kyseisiltä hiekkelaatikoilta poispotkituilta finninaamoilta ole tullut ensimmäistäkään asiallista, sivun aiheeseen kulluvaa aloitusta tai kirjoitusta.
Tulos:
Kiitos SUOMI24:n täysin kykenemättömän johdon, ylläpison idioottien ja hääirikkösia on sivu täysin kuollut asipuolella.
Itse kirjoittelen sinunlaisiasi uusia, tänne vahingossa eksyneitä varten. Osittain siksi että löytyisi edes jorain hyödyllistä ja asiallista ja suurimmaksi osaksi varoittaakseni ketää tuhlaamasta aikaansa täällä.
Asiatieto LCHF (VHH) ruokavaliosta löydät: http://lchf3356.blogit.fi/ - torvet ry
Mistäs ne korkeat diabetes luvut ovat kotoisin? 400 tuhatta diabeetikkoa. Nimenomaan pohjois Karjalassa lisääntyy edelleen eniten diabetesta suomessa.
Pöljä, mikä pöljä - Lysenko?
http://wainanjutut.blogspot.fi/2012/03/tuhannen-tutkimusta-pohjois-karjalaan.html
Kyllä P-K hoopotus tekee edelleenki hallaa ja onhan sitä viety ulkomaillekin menestyksellä. - äölkjuhgnjmk,l
"Lysenkolaisuuden tieteellinen pohja oli lähes olematon. Kun hän kehitteli uusia teorioita, hän sekoitteli lamarckismia ja väärin ymmärrettyä darwinismia. Hän ei esimerkiksi hyväksynyt Gregor Mendelin tutkimustuloksia perinnöllisyystieteen alalla vaan väitti hankittujen ominaisuuksien periytyvän. Suurin osa Lysenkon työstä oli käytännön ohjeita maanviljelyyn, kuten viljan jäähdyttäminen ennen sen kylvämistä. Lysenkon tavoitteita olivat muun muassa vernalisaatio ja hybridisaatio. Lysenko sai tutkimuksilleen oman julkaisun vuonna 1935.
Neuvostoliiton lehdistö raportoi Lysenkon suurista menestyksistä, vaikka ne yleensä päättyivätkin epäonnistumiseen. Hallituksen silmissä Lysenkon ansiona oli talonpoikien motivointi. Pakkokollektivisointi 1930-luvun alussa oli vahingoittanut maataloutta, ja monet talonpojat mieluummin tuhosivat satonsa kuin luovuttivat sen hallitukselle. Lysenko sai talonpojat sitoutettua suureen vallankumoukselliseen kokeeseen."
Puskaismi = Lysenkolaisuusuus - ___________________-
Mälilä alkoi rykiä ja punottaa . Hän ei sanonut Korpelalle enää mitään ,mutta toisille puhuessaan hänen sanansa tulivat tavallista kireämmin. Korpela katseli valjaita heitellen ja tuiskien niitä vihaisesti, pitäen edelleenkin tuota käsittämätöntä mutinaansa. Mäkilä katseli hänen tuskastumistaan syrjäsilmällä , mutta ei kuitenkaan s anonut mitään. Vasta kun Korpela lähti kärryjen luota, meni hän a settelemaan valjaat hyvään järjestykseen. Sitten hän kysyi hevosmieheltä : Kenen vuoro on soppareissuhun ?
- ahahahaj
Pohjois Karjalassa on muuten kaikista eniten mielenterveysongelmia. Varmaankin syöty liian paljon margariinia. Myös siellä lisääntyy eniten diabetesta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.1222263Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n582197Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501875EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt241469Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan901428- 941397
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191161Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men661160Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311160- 691010