Nyt se riemu repes

Muonio saa vihdoin naispapin.
5317
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos tuo on tosi, alan minäkin käymään kirkossa!

Äänestä
  • jos sieki alat kulkeen kirkossa, niin mieki alan sitte. Istuthaanko samaan penkkiriviin etupenkille ja vierekkäin

    Äänestä

Uskoton115, sulle tervetuloa kirkkoon ja Paulinalle tervetuloa Muonioon. Pistäpä uskoton googleen Pauliina Kainulainen

Äänestä

joko se löyty jussile morsian\

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Muonio saa vihdoin naispapin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu