Skeet ampuja Marko Kemppainen apui ensimmäiset 75 kiekkoa kaikki alas.Loppukilpailuun pääseminen edellyttää sijoittumista sunnuntaina 6 parhaan joukkoon kun ammutaan 50 viimeistä kiekkoa
Olen varma että Kemppaisen hermo pettää huomenna ja hän ei pääse loppukilpailuun
Ampuu ainakin 5 hutia
Marko Kemppaisen hermo pettää
8
756
Vastaukset
- ...
Ei petä Kemppaisen hermot! Hän tuo Suomelle ensimmäisen mitalin, toivottavasti kultaisen. Kemppaisen hermot on täyttä rautaa!
- Make
Ei muuta voi toivoa, kuin että ampujasankarille sattuisi jokin haaveri, jonka seurauksena hän ampuisi vahingossa itsensä hengiltä.
Näitä pyssymiehiä on muutenkin liikaa ja heitä ei kaivata olympialaisissa eikä missään muualla.
Olisi hirvittävää, jos Suomen 1. ja kenties ainoa mitali tulisi tappajien suosimassa lajissa.
Onneksi Juha Hirvi epäonnistui omassa lajissaan.- VolveriRe
make on sivari
- ammuu..!
Make maalitauluksi. En ole mikään lajin asiantuntija, mutta saattaa hyvinkin olla, että kyseisestä ammuntalajista tulee meidän ainut mitali näissä kisoissa. Ajattelematon toimittaja tosin typerästi asetti tv:ssä mahdollisesti paineita muistuttamalla, että huomenna on sitten katsomossa presidentti Halonenkin jne. Loi sitä kuvaa, että olet nyt niitä ainoita Suomen mitalitoivoja, eikö jännitä yhtään yms. Saattaa vaan aiheuttaa ylimääräisiä paineita tuollainen, noinkin herkässä lajissa.
- Alex
ammuu..! kirjoitti:
Make maalitauluksi. En ole mikään lajin asiantuntija, mutta saattaa hyvinkin olla, että kyseisestä ammuntalajista tulee meidän ainut mitali näissä kisoissa. Ajattelematon toimittaja tosin typerästi asetti tv:ssä mahdollisesti paineita muistuttamalla, että huomenna on sitten katsomossa presidentti Halonenkin jne. Loi sitä kuvaa, että olet nyt niitä ainoita Suomen mitalitoivoja, eikö jännitä yhtään yms. Saattaa vaan aiheuttaa ylimääräisiä paineita tuollainen, noinkin herkässä lajissa.
Onpa teilläkin outo asenne. Ei ihme että mitaleita ei tule, jos kotimaassa on tällainen asenne. Kivaa kannustavaa asennetta "ammu itseäsi päähän" "toivottavasti ammut kymmenen pummia" Mikä teitä ihmisiä vaivaa?
Mikä ammunnasta tekee niin vastenmielisen lajin? Siinä ei vahingoiteta ketään, toisin kuin esim. nyrkkeilyssä. Tarkkuudesta siinä on kysymys, idea on ihan sama kuin tikanheitossa. Voihan niillä aseilla muita vahingoittaa, mutta niin voi tikoillakin. - mrr
Alex kirjoitti:
Onpa teilläkin outo asenne. Ei ihme että mitaleita ei tule, jos kotimaassa on tällainen asenne. Kivaa kannustavaa asennetta "ammu itseäsi päähän" "toivottavasti ammut kymmenen pummia" Mikä teitä ihmisiä vaivaa?
Mikä ammunnasta tekee niin vastenmielisen lajin? Siinä ei vahingoiteta ketään, toisin kuin esim. nyrkkeilyssä. Tarkkuudesta siinä on kysymys, idea on ihan sama kuin tikanheitossa. Voihan niillä aseilla muita vahingoittaa, mutta niin voi tikoillakin.Ensinnäkin suomessa on menossa varsinainen alemmuuskompleksi- ja uusavuttomuusaalto. Lisäksi suomi lienee maailman ainoa maa, jossa kateus menee ahneuden edelle. Kolmas todellinen tosiasia on, että osa suomalaisista on jo nyt ehtinyt juoda aivonsa halvalla viinalla pihalle.
- milli
Oot kyllä törkee! Toivottavsti itelles sattuu joku haaveri jonka seurauksena heität veivisi!
- Leijonamies
No nähtiinpä miten Kemppaisen hermo petti ??? Kyllä se ei pettänyt !! On naurettavaa ajatella etukäteen asioita, vaikka suomi ei ole vielä pärjännytkään aikaisemmin kisoissa :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399179Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737980Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681625709William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542364Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62097Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821746Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201692Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921439Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4381370Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71327