The Nordic Nightmare iskee taas! Tällä kertaa dunkkuun ottaa brittiläinen veteraani Michael Sprott.
Liveseuranta tässä ketjussa. Tällä kertaa live-streamin etsiminen ei ole tarpeen, sillä matsi nähdään suorana TV2:lla ja Yle Areenassa.
http://yle.fi/urheilu/helenius_-_sprott_suorana_lauantaina_tv2ssa_ja_yle_areenassa/6550810
Hähä! :D
Helenius vs. Sprott TV2 tänään klo 22.25
9
58
Vastaukset
Kappas, Yle on kerrankin kunnostautunut. Kiitos vinkistä!
- viIi.
Sauerland on taas hankkinut Robbelle piestäväksi uransa ehtoopuolella olevan veteraanin. Sprottin ura on ollut laskusuunnassa jo pitkään. Vuoden 2010 jälkeen vain 5 12-eräistä matsia, joista vain 1 voitto. Muut matsit lyhyitä.
Tämä kaveri on Robbelle pelkkä suupala. Emme näe täyttä 12 erän mittelöä.
http://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Sprott
Toivottavasti Robbe saisi mahdollisuuden ottaa matsia jompaa kumpaa Klitschkoa vastaan ennen kuin veljekset ovat molemmat yli 40-vuotiaita (Vitali nyt 41 ja Wladimir 36). Vitali tuskin enää uskaltaa nousta kehään Robben kanssa, mutta Wladimirilla on vielä muutamia vuosia jäljellä.
Hähä! :DToivottavasti.
Nyrkkelyä Tysonin valtakaudesta alken seuranneena ajattelin aina, että kun Ingvar Johanssonin jälkeen, viiden vuosikymmenen jälkeen, löytyy valkoinen kiistaton mestari, niin siinäpä vasta stara.
Vaan Klitshkot ovat jakaneet mestaruudet ja tehneet pilkkaa nyrkkeilylle välttelemällä ottelemasta keskenään. Tosin eipä niitä ole kukaan palliltaan pudottanutkaan, joten onhan se ennen kaikkea vastustajien heikkoutta.
Silti, sääli koko nyrkkeilyn näkyvyyttä ja glamouria kohtaan.
- EI ohjelmalle
En katso mitään lyömistä.
- viIi.
Kohta tärähtää..
Hähä! :D - viIi.
Lisää börstaa..
Hähä! :D - viIi.
Aika kesy alku.. pitäisi saada oikeaa käytettyä enemmän.
Hähä! :D- naapurin Osmo
vilin nukkumaanmenoaika oli jo klo 22:00
- viIi.
Huono matsi Robbelta..
Ei vakuuttanut ollenkaan, Sprott oli vähintään yhtä hyvä.
Hähä! :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672435- 661407
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww801263EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje111182- 79885
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19880- 44723
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta92712Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe27699- 30676