oikea grilli

laatutietoinen1

aino oikea grilli on weberin grillit ne vaan toimii.

9

381

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei sittenkään webrua

      Weber kaasugrillejä tässä tutkittuani, mietittyy kun ne Weberitkin on nykyään kiinassa tehty. Weberin paketin kulmassa pienellä printattuna lukee kuuluisat sanat "Made in China" . Eli luuloni jenkkigrillistä oli vain harhaa.
      Onko sittenkään järkeä maksaa monta sataa enemmän kuin marketgrillistä? Samaa kaasuahan ne molemmat polttaa, hinnasta riippumatta.
      Osa Webereistä alkaa olla myös aika vanhanaikaisen näköisiä ja en usko että jaksan kovin montaa vuotta grilliä pitää kun se menee taas vaihtoon. Eli minulle joku 25 vuoden hintaan piilotettu takuu ohjelma ei tuo mitään lisäarvoa.
      Täytyy nyt vielä miettiä ostaako kalliin kiinalaisen Weberin vai kohtuu hintaisen kiinalaisen kaasugrillin.

    • grillaaja1

      mutta vertaa esim laatua halppis grilleihin weberissä ihan toista luokkaa kannen paksuudet weberit ei nitise natise ne ei huoju aivan ehdottomia ykkös grillejä ps laatu maksaa

    • weessä ei järkeä

      Tuollasella 300 grillillä grillaa aivan saman kuin Weberilläkin, eikä tarvitse varaosia ostaa, kun kerran kolmeen vuoteen vaihtaa uuteen. Weberi-ukot joutuu pesemään höskäänsä tämän tästä, jos haluavat grillata sillä kymmen vuiotta, tai enemmän.

    • minävaan1

      300 euron grillillä voi heittää vesilintua

    • hjk6767

      "aino oikea grilli on weberin grillit ne vaan toimii"

      Tarkennuksena lisäisin että nimen omaan weeberin pallorilli jossa poltetaan puuta, hiiltä tai brikketejä yms.

    • masa71

      joo weberin hiiligrillit on tosi laadukkaita itellä 2 perushiiligrilliä 47 ja 57 sekä 57 smouker ja sit löytyy viel iso kaasugrilli

      • No nyt tuli asiaa. Tykkään hiiligrillistä yli muiden.


    • terang hot

      mitä hiiliä käytätte?

      • erkki twistaa

        Parasta tulee ihan puulla. Että polttaa siis ihan nuotiota siinä grillissä. Voi sitten grillailla (siis ottaa vähän makua ja väriä) suoraan liekistä ja sitten myös hiilloksella paistella. Jos haluu hifistellä niin vaikka leppää, mutta kaikki kuiva puu kelpaa, siis kunhan luonnonpuuta, eikä mitään käsiteltyä eikä edes sahalta tullutta, eli ei ylimääräisiä laudanpaloja jne vaikka olisivat "puhtaita".


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      183
      5047
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      21
      4440
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3127
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      256
      3007
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2912
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2521
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      42
      1812
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      70
      1780
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1777
    Aihe