Ketä miestä sinä ihailet??

Ave Maria

Ja miks?! :)

14

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • onnellinen nainen

      Omaa puolisoani.
      Hän on peruspositiivinen ja hyvä ihminen.

      • o#i9

        eli tylsä ja mielenkiinnoton


    • //Mies//
    • Michael Majalahti, on ykkönen.
      Siinä on kaveri jolla on tervettä järkeä ja sillä on nasevat mielipiteet, eikä ole leuhka vaan luonnollinen kaveri.
      Siis mä ihailen sitä todella paljon.

      • zisel

        Dazu ilmottaa mun jokaisen avauksen poistettavaksi joten meillä jäi vähän juttu kesken.

        Sanoin että paimenkoirat kuulemma helposti haastaa omistajansa. Pitbullit on nöyriä ja uskollisia omistajaansa kohtaan joten toikaan ei mua ole ihmeemmin haastanut. Joskus hypännyt selkään ja purrut ponihäntää leikin lomassa mutta olen aina sen pistänyt selälleen sen jälkeen. Noutajat kuulemma kanssa haastaa omistajansa.


    • Nelson Mandelaa ihailen. Muita ei tule mieleen, mut arvostan esimerkiksi huippu-urheilijoita, jotka on uransa ajan pitäneet kotipaikkana Suomen ja maksaneet tänne veronsa. Vaikka nyt Marcus Grönholm.

      • Che korsetin katsoja

        viballa on Mandelan temput
        Mandela sai vankilaan tilata jonkin lehden, muttei pornolehtiä ja tilasi naistenlehden, jossa oli liivimainoksia runkkunuoteiksi=O)


    • se on nii ihqu

      Himatuikun mesemiestä

    • ~kissi~

      modellia! Koska se on niin ärsyttävä.

    • isääni,
      ensinnäkin hän on ollut naimisissa äitini kanssa jo kohta 36 vuotta.
      kasvattanut 11 lasta ja jaksanut kaikki meidän moninaiset ongelmat ym. omituisuudet siltikään menettämättä huumorintajuaan..
      itse hän on jäänyt isättömäksi n. 10-vuotiaana ja ollut ansiotyössä jostain 15-vuotiaasta vähän yli 60-vuotiaaksi asti, lukuunottamatta 90-luvun lama-aikaa jolloin jäi muutamaksi vuodeksi työttömäksi.
      ja kaiken tuon lisäksi hän on lyömätön tarinankertoja.

      mur

    • Jack Jack

      Jaakkoa tietenkin! Siksi että se on ihan perfetto!

    • En nyt varinaisesti ihaile, kun ehkä jotain ominaisuuksia. Niitä ominaisuuksia taas joita ihailen voi olla monella miehellä ja joillain ei ollenkaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      277
      2885
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      47
      2280
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      347
      1987
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      113
      1717
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      105
      1644
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1365
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1307
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1243
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      55
      1179
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      77
      1161
    Aihe