En onnistunut hakemallakaan löytämään mitään tieteellistä näyttöä rokotuksien hyödyistä. Liekö uskomushoitoa koko piikitys. Aiheesta lisää:
http://www.sinikivi.com/index.php?option=com_content&view=article&id=168:hermeetikko-rokotusinfofi-sankaritarina-vailla-vertaa&catid=44&Itemid=115
Onko rokotukset huuhaata?
6
141
Vastaukset 6
- dbfhsd
Huuhaata juu varmasti, mutta jotenkin kummasti kukaan ei enää edes tunne noita sairauksia, joita vastaan rokotetaan, kun ne ovat hävinneet lähes kokonaan maastamme. Ei niitä enää kukaan enää edes pelkää, kun ei tiedetä mitä pelätä. Jostakin mystisestä syystä ne ovat hävinneet. Mutta eihän kyse mitenkään voi olla toimivista rokotteista. Todennäköisempi on se salaliittoteoria! Meidät on myrkytetty! Pistetty aineita, jotka tekevät meistä seiraampia ja huonompia ihmisiä! Ihman rokotteita olisimme täydellisiä! Ei mitään sairauksia!
Tieteellisiä tutkimuksia harvemmin googlettamalla löytyy, mutta ihan kaikkea muuta sen sijaan...Tässäpä sinulle sitä kaipaamasi tieteellistä tutkimusta: http://en.wikipedia.org/wiki/Unethical_human_experimentation_in_the_United_States
Nämähän ovat kaikki jo vuosikymmeniä vanhoja tutkimuksia ja vain USA:ssa tehtyjä. Mitä kaikkea muuta ja muualla?
Mengele oli harrastelija näitten, mm Nobelin palkinnolla palkittujen rinnalla.
Uusia on tehty paljon ja koko ajan niitä tehdään.
Suomessakin.
Niin että anna vain rokottaa lapsesi uudella kokeilurokotteella...
Sellainenhan oli tämä sikapiikkikin. Ja uusia on tulossa koko ajan...
- Terve ihminen ei
piikiä tarvitse. Piikitys yms myrkyttäminen on lääketehtaiden luoma bisnes! Oli järkytys seurata sikapiikki rokotejonoissa tappelua, että saa ensimmäisenä myrkkyä suoneen!!
Kun oma vastustuskyky on kunnossa, niin rokotteita yms kemikaaleja ei elimistö tarvitse.Lääketehtaiden painajainen:
http://maitohappobakteeri.omasivu.fi/mhb-maitohappoprobiootti-bakteerit-pahkinankuoressa-vaiheittain-lyhyesti/mhb-kolme-vaikutukseltaan-tarkeinta-probiootti-bakteeria-ovat-immuunipuolustuksen-perusta/
Kumpaako tarvitset? Testaa ja yllätyt:
http://maitohappobakteeri.omasivu.fi/- Tässä tietoa
Rokkotteita ei koskaan laiteta suoneen. Maitohappobakteerit ovat turhaa höpötystä.
- jatka uskomista
Minusta rokotusinfo.fi ja magneettimedia tekee ihmiskunnalle suuren palveluksen.
Se hienosti löytää ja ylipuhuu idiootit, saa ne hysteerisesti välttämään rokotteita ja kun ne sitten kuolevat sairauksiin, jotka rokotuksilla voisi välttää, ihmiskunnan geenipoolista poistuu typeryyttä kahmalokaupalla.
Vielä kun saisi hörhöt välttämään sairastuttuaan lääkäreitä, ettei mene meiltä tervejärkisiltä resursseja siinäkään hukkaan. Kaikki taudit kun ei tapa...sääli.
Senkun kuolette ilman rokotuksia, te ja lapsenne - hyvä vaan. - rauha11
Rokotus ei ole huuhaata tai kemiallisia vieraita mömmöjä.
Rokotuksen ideo on se, että lihakseen piikitetään taudinaiheuttajaa niin pieni annos että elimistön oma immuunipuolustus herää siihen ja saa aikaan sen että elimistö sitten on immuuni jos tulee vaikkapa jokin raivotautinen eläin puraisee, elimistöllä on sitten valmiina oma puolustus tautia vastaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a5001007- 57668
Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o160593- 52574
Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä166568Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.233540Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.80527Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut20466Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta93461Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht187460