Ostin vahingossa induktioliedelle tarkoitetun paistinpannun vaikka itselläni on keraaminen liesi. Toimiiko pannu normaalisti keraamisellakin vai meneekö nopeampaa pilalle yms? Kannattaisiko vain palauttaa ja ostaa uusi paistinpannu keraamiselle liedelle?
Induktiolieden pannu keraamisella liedellä?
Ruoanlaittaja
2
13696
Vastaukset
- Panhandle
Ei haittaa, käsittääkseni induktioliedelle tarkoitetut pannut toimivat yhtä lailla tavallisilla liesillä. Täällä vähän lisää tietoa paistinpannun valinnasta:
http://ruoka.fi/keittiovalineet/paistinpannun-valinta-induktioliedelle-sopivat-paistinpannut - Anonyymi
Huh hyvä. 160 euron Swiss Diamond induktiopannuni sopii siis keraamiselle liedelleni. Tilatessani, induktiosta ei mainittu mitään.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723033
- 552675
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322295- 792168
- 951976
- 361793
- 121566
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171517Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301360Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291329