Onko noloa?

Skeittimummo

Olen lähemmäs 30v nainen. Skeittasin nuorempana jonkun verran, viimeksi olin laudan päällä varmaan 10 vuotta sitten. Haluaisin aloittaa taas, mutta pelkään, että sitä pidettäisiin ihan nolona.

Mitä ootte mieltä? Onko aikuinen nainen skeittaamassa miten nolo näky? Tiedän, ettei tätä edes pitäisi miettiä vaan tehdä tasan niitä juttuja mistä itse tykkää välittämättä muitten mielipiteistä. Mutta SILTI.

6

338

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • blind rules

      Ymmärrän ahdistuneisuuesi. Itse olen jotakuinkin samassa pistessä, 26v. kundi, lopetin aktiivisen skedeyksen arviolta kymmenisen vuotta sitten mutta yhä useammin tekisi mieli takaisin laudan päälle.

      No, kummiskin. Skeittaushan ei varsinaisesti tunne sääntöjä ja kaikilla lajin harrastajilla on niinsanotusti oma tyylinsä. Yleisen käsityksen mukaan skedeys on enemmän poikien juttu, mutta uskoisin että kaikki vähemmänkin aikuistuneet yksilöt varmasti ovat ihan mielissään siitä että naispuolisiakin skeittaajiakin mahtuu mukaan.

      Eikä skeittaus kyllä itsessäänkään ole koskaan varsinaisesti mainstreamia ollut, vaikka ehkä tänä päivänä siltä saattaa vaikuttaakin. Kaikilla on oma syy skedetä ja kaikki käsittää sen eri tavalla.

      Sivuhuomautuksena niin eihän esim. nuo viime vuoden Helsinki Hookup-skaboihin osallistuneet naispuoliset skeittaajatkaan nyt mitään tytöntylleröitä olleet, varmaan kaikki siltä 20-25 väliltä.

    • ai noloo

      ei se oo noloo mut jos et osaa enää mitää trikkei nii sun o aika vaikee oppii ne uudelleen tossa iässä

      • Skeittimummo

        Kyl tää vanha koira oppii uusiaki temppuja ;) en kyllä tiiä miten rampeille uskaltaa mennä, kun ei oo enää niin "uhkarohkee" mitä nuorempana :)


    • punkrico

      ei oo noloo :D just iha tosi mahtavaa et "vanhempiki" sukupolvi jaksaa kiinostua tästä:

    • tre134

      Kattelin et ainakin Tampereella on kans hallissa sellasia vuoroja jollon VAIN yli 30 saa mennä :) Että mukaan vaan!

    • pro skate13

      Jaa abec halli tampereella oon käyny pari kertaa ja se on hyvä että on vahhempiaki harrastajia ja pitää tehdä siitä mistä pitää eikä kattoo mitää kaverit tekee ja skeittaus on vaikeeta mutta kivaa pitäkää kärsivällisyys korkeella

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      367
      13083
    2. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      107
      4011
    3. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      29
      3997
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      61
      3844
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3304
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      63
      3186
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      143
      3122
    8. 104
      3108
    9. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      48
      2933
    10. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      160
      2775
    Aihe