Olen lähemmäs 30v nainen. Skeittasin nuorempana jonkun verran, viimeksi olin laudan päällä varmaan 10 vuotta sitten. Haluaisin aloittaa taas, mutta pelkään, että sitä pidettäisiin ihan nolona.
Mitä ootte mieltä? Onko aikuinen nainen skeittaamassa miten nolo näky? Tiedän, ettei tätä edes pitäisi miettiä vaan tehdä tasan niitä juttuja mistä itse tykkää välittämättä muitten mielipiteistä. Mutta SILTI.
Onko noloa?
6
390
Vastaukset
- blind rules
Ymmärrän ahdistuneisuuesi. Itse olen jotakuinkin samassa pistessä, 26v. kundi, lopetin aktiivisen skedeyksen arviolta kymmenisen vuotta sitten mutta yhä useammin tekisi mieli takaisin laudan päälle.
No, kummiskin. Skeittaushan ei varsinaisesti tunne sääntöjä ja kaikilla lajin harrastajilla on niinsanotusti oma tyylinsä. Yleisen käsityksen mukaan skedeys on enemmän poikien juttu, mutta uskoisin että kaikki vähemmänkin aikuistuneet yksilöt varmasti ovat ihan mielissään siitä että naispuolisiakin skeittaajiakin mahtuu mukaan.
Eikä skeittaus kyllä itsessäänkään ole koskaan varsinaisesti mainstreamia ollut, vaikka ehkä tänä päivänä siltä saattaa vaikuttaakin. Kaikilla on oma syy skedetä ja kaikki käsittää sen eri tavalla.
Sivuhuomautuksena niin eihän esim. nuo viime vuoden Helsinki Hookup-skaboihin osallistuneet naispuoliset skeittaajatkaan nyt mitään tytöntylleröitä olleet, varmaan kaikki siltä 20-25 väliltä. - ai noloo
ei se oo noloo mut jos et osaa enää mitää trikkei nii sun o aika vaikee oppii ne uudelleen tossa iässä
- Skeittimummo
Kyl tää vanha koira oppii uusiaki temppuja ;) en kyllä tiiä miten rampeille uskaltaa mennä, kun ei oo enää niin "uhkarohkee" mitä nuorempana :)
- punkrico
ei oo noloo :D just iha tosi mahtavaa et "vanhempiki" sukupolvi jaksaa kiinostua tästä:
- tre134
Kattelin et ainakin Tampereella on kans hallissa sellasia vuoroja jollon VAIN yli 30 saa mennä :) Että mukaan vaan!
- pro skate13
Jaa abec halli tampereella oon käyny pari kertaa ja se on hyvä että on vahhempiaki harrastajia ja pitää tehdä siitä mistä pitää eikä kattoo mitää kaverit tekee ja skeittaus on vaikeeta mutta kivaa pitäkää kärsivällisyys korkeella
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 20813648
Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m122118Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?371221Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes941166- 1141095
- 221060
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30842Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t80668Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex80663- 63643